Google przekształca się w „ministerstwo prawdy”

[chan] po_polsku
May 11 15:32 [raw]

Największa wyszukiwarka oczyści Internet z „podróbek” i pomoże „dobrym” publikacjom. Google ogłosił uruchomienie programu „Wiadomości” w celu zwalczania niedokładnych informacji w Internecie. Na realizację programu firma będzie wydawać ponad 300 milionów dolarów rocznie! O nowej inicjatywie Google poinformował dyrektor ds. Rozwoju biznesu Google Philip Schindler podczas konferencji w Nowym Jorku. Ocierająca się o monopol w zakresie wyszukiwania treści korporacja pomoże publikacjom, które według Google, zawierają wiarygodne informacje. Tym samym firma tworzy coś w rodzaju prywatnego „ministerstwa prawdy”. Już teraz prześladowania treści innych niż te promowane w głównym nurcie, przybiera brutalne formy z całkowitym skasowaniem z Google włącznie, a wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej. Materiały mediów uznanych przez Google za niewiarygodne, zostaną odpowiednio skategoryzowane i odpowiednio wypozycjonowane w wyszukiwarce, tak aby nie dało się ich odnaleźć. Aby nie prezentować, że szykowany jest tylko „kij”, poinformowano również o „marchewce”, którą mają być dotacje dla różnych, „rzetelnych” mediów. Trudno nie odbierać tego inaczej niż zachęty dla tego, aby pisać tyko treści nacechowane lewicową ideologią, bo właśnie to władze Google uważają za odpowiednie treści. Nie wiadomo jakie będą kryteria ustalania co jest, a co nie jest fałszywa wiadomością. Można tylko założyć, że chodzi raczej o mechanizmy umożliwiające cenzurę i zakopywanie treści uważanych za niewłaściwe przez włodarzy Google, a wszystko to w otoczce walki o prawdę, podczas gdy jest to cyniczna próoba jej zablokowania.

[chan] po_polsku
May 11 17:41 [raw]

Doskonale. Będzie sprzątanie sieci z kremlowskich rzygowin.

[chan] po_polsku
May 11 17:51 [raw]

Posprząta ze wszystkich nie-amerykańskich i nie-żydowskich rzygowin. Na szczęście Yandex nie został zablokowany i można szukać nawet piratów.

[chan] po_polsku
May 11 18:18 [raw]

Yandex, wyszukiwareczka z kraju - ostoi sowobód - blokującego masowo VPNy?

[chan] po_polsku
May 11 19:05 [raw]

A kto osłowi każe korzystać z jednej wyszukiwarki? Jest jeszcze żydowskie DDG, są searx-y i jeszcze kilka innych. Przypominam, że te "dobre publikacje" jak zwykle okażą się publikacjami gazowni i podobnych. W amerykańskich korpo siedzą niemal same komuchy.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 19:23 [raw]

Pan Antypiryn korzysta z agregatu SEARXES. Pan Antypiryn korzysta też czasami z wersji onionowej DuckDuckGo. Pan Antypiryn korzysta też z Google, z maszynki wirtualnej przez przeglądarkę randomizującą swój fingerprint w każdej sesji, a całość sesji puszczana jest przez losowo wybrane wyjście VPN SoftEther, do jakiego podczepiona jest maszynka wirtualna. Tak robi to pan Antypiryn. A przede wszystkim pan Antypiryn wie jak poprawnie a nie antyanonimowo korzystać z Whonixa na notebookach. Jak na razie tylko troje dzieci pokazało panu Antypirynowi, że też to wiedzą. A co z pozostałymi biednymi dziećmi? Czyżby wcale nie były tak anonimowe jak im się wydaje?

[chan] po_polsku
May 11 19:42 [raw]

https://www.startpage.com/ ma podobne wyniki do google. Czy tails też "nie jest anonimowy w notebookach"?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 19:50 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Żaden system operacyjny bezpośrednio stykający się z unikatowymi sygnaturami sprzętu nie jest anonimowy. Szansą na anonimowość jest system heads w maszynce wirtualnej.

[chan] po_polsku
May 11 20:08 [raw]

Virtualbox czy kvm co jest leprze?

[chan] po_polsku
May 11 20:28 [raw]

A podobno virtualbox ma otwarty kod źródłowy z wyjątkiem modułu do obsługi USB.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 20:29 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: "Anonimowszy" jest KVM. Virtualbox jest w rękach Oracle, a Oracle jest na liście "Our industry partners" w slajdach NSA. Hostem oczywiście musi być system Linux lub *BSD.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 20:49 [raw]

Pan Antypiryn powiada: Wiara w magiczną moc otwartości kodu źródłowego nie pomogła wykryć backdoorów i luk w kodzie linuksa i BSD - czasem przez wiele lat... Bo ktoś ten kod musi przeczytać. I zrozumieć co przeczytał. I zasygnalizować publicznie jeśli coś wykrył. Nikt nie będzie robił darmowej roboty dla firmy Oracle. Ludzie wolą badać swojskie kody. Virtualbox nie jest swojski.

[chan] po_polsku
May 11 22:00 [raw]

Mam np. gołego debiana, devuana, headsa. Sprawdzam w snifferze i nic nie leci. Później uruchamiam tor browsera i korzystam z onionów. To w jaki sposób system operacyjny wysyła w świat sygnaturę sprzętu?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 22:55 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: To nie tak działa, młody człowieku. Zły Kod Złych Ludzi nie zapisuje bezczelnie sygnatur w ruchu sieciowym. On delikatnie zmienia ich timing i trzeciorzędne parametry. Użyj ulubionej wyszukiwarki używając frazy: usenix jitterbugs Prawdziwy specjaliści bezpieczeństwa kiedyś na to wpadli, ale jakoś cicho o tym później było. Czy robi to dedykowany bezczelny kod? O nie. To robią sterowniczki kart sieciowych. One zawsze takie niewinne, niepozorne. Zawsze są usprawiedliwione, gdy parametry pakietów zależą leciutko od parametrów sprzętu. Szybszy procesorek szybciej przetwarza pewne obliczenia. A wolniejszy wolniej. Więc sygnaturki czasowe w kolejnych pakiecikach będą zależne od szybkości procesorka. A inne cechy od zachowania się hardware karty sieciowej. I już mamy sygnaturkę. Tak więc "Sprawdzam w snifferze i nic nie leci" to Twoja pomyłka, młody człowieku. Czy takie działanie sterowniczka karty sieciowej to rozmyślnie zasadzony backdoor? Możliwe. Ale niekonieczne. Złym ludziom wystarczy, że leniwy programista nie wpadł na to, że taki sterowniczek jest idealnym kanałem dla passive side channel attack. "Specjalistom bezpieczeństwa" wystarczy do szczęścia, że taki sterowniczek nie ma jakichś przepełnień bufora czy innych objawów z ich grzecznych list diagnostycznych, a do tego że jest opensource. A w religii wielu ludzi opensource=bezpieczeństwo. Jest oczywiście kolejny kanalik dla Złych Ludzi. Gdy dzieci dowiedza się z pudelek.pl o tysiąc pierwszym zerodayu na Firefox/Tor Browser, to do tego czasu taka malusia luka wyciągnie z ich komputerów mnóstwo danych o sprzęcie, tym razem "na bezczela", bo kiedy służby udają cyberprzestępców, to nie bawią się w kulturę. Ale dzieci nie oburzają się na "cyberprzestępców", reagują tylko na hasło "służby". Kiedy więc pan policjant czy inny agent przebiera się "undercover" to reakcja dzieci nie jest racjonalna. A od strony technicznej zasada jest jedna: nie pozwalać procesom stykającym się z siecią stykać się bezpośrednio ze sprzętem. Kto nie przestrzega tej zasady, ten nie będzie anonimowy. A łudzić się zawsze ma prawo.

[chan] po_polsku
May 11 23:17 [raw]

'On delikatnie zmienia ich timing i trzeciorzędne parametry.' 'Zawsze są usprawiedliwione, gdy parametry pakietów zależą leciutko od parametrów sprzętu. Szybszy procesorek szybciej przetwarza pewne obliczenia. A wolniejszy wolniej. Więc sygnaturki czasowe w kolejnych pakiecikach będą zależne od szybkości procesorka. A inne cechy od zachowania się hardware karty sieciowej. I już mamy sygnaturkę.' Każdy taki procesorek pracuje pod trochę innym obciążeniem. Raz masz coś uruchomione w tle a innym razem działasz na czysto. Generujesz wtedy inne sygnaturki. Innym razem ktoś wygeneruje takie jak twoje. Szukanie prawidłowości w takich sygnaturkach to jak analizowanie szumu w nadziei że coś wypatrzysz. Używasz WiFi, to pakiety chodzą z innymi opóźnieniami jak zasłonisz antenę nogą, inaczej jak położysz się na wznak. Takich urządzeń po drodze masz całe multum, nakładają one na siebie swoje zaszumienia. Chcesz analizować zmianę temperatury parapetu za oknem i określić który chińczyk wystawił stopę nad kołdrę?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 00:15 [raw]

Pan Antypiryn powiada: "Generujesz wtedy inne sygnaturki. Innym razem ktoś wygeneruje takie jak twoje." Nie, młody człowieku. Nie tak to działa. Obciążenie CPU nie wpływa na charakterystykę tych sygnatur. Wynikają one z zestawu "model procesora+wersja sterownika". Głupie firewalle do kupienia na Allegro posiadają funkcję "OS fingerprinting". Myślisz, że obciążenie procesor cokolwiek je zmyla? "Szukanie prawidłowości w takich sygnaturkach to jak analizowanie szumu w nadziei że coś wypatrzysz." Bardzo się mylisz, młody człowieku. Teoretyzujesz sobie na podstawie swojej niewiedzy bo nie wiesz jak skutecznym "kapusiem" jest sprzęt, podczas gdy praktycy "analizują szum" i nie muszą mieć nadziei że coś wypatrzą - mają pewność. Bo zadbali o to kupieni lub niekompetentni programiści opensource oraz producenci sprzętu, zwani serdecznie w slajdach NSA "our industrial partners". A przede wszystkim wystarcza do tego sama unikatowość zestawu sprzętu oraz jego sterowników. "Chcesz analizować zmianę temperatury parapetu za oknem i określić który chińczyk wystawił stopę nad kołdrę?" Dokładnie tak, młody człowieku: http://sec.cs.ucl.ac.uk/users/smurdoch/papers/ccs06hotornot.pdf Na nic sześć przeskoków po sześciu węzłach Tor do ukrytej usługi: to właśnie temperatura zdradzi wszystko. Ponownie zapraszam Cię do Twojej ulubionej wyszukiwarki, gdzie zadaj zapytanie "passive hardware fingerprinting". Zdziwisz się, jak wiele pomysłów typu "ciepłota nogi Chińczyka" jest skutecznie używanych do namierzania dzieci, którym wydaje się, że trzy hopki lub sześć hopków w sieci o małej latencji daje anonimowość. Pan Antypiryn życzy przyjemnej i owocnej lektury. Ucz się, ucz bo nauka to potęgi klucz.

[chan] po_polsku
May 12 00:57 [raw]

Czyli co? Na jednym procku MIPS Privoxy, na drugim procku MIPS Polipo, a na trzecim procku MIPS Tor itd... Cztery stare routery z WRT lub więcej i to będzie dobre?

[chan] po_polsku
May 12 02:15 [raw]

> A od strony technicznej zasada jest jedna: nie pozwalać procesom stykającym się z siecią stykać się bezpośrednio ze sprzętem. czoo??

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 07:06 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: WRT nie będzie dobre. pfSense będzie dobre. Privoxy, Polipo - pan Antypiryn odradza. Ich miejsce jest na śmietniku historii. Tylko model Whonix lub Qubes zapewnia bezpieczeństwo - pełna separacja środowiskowa, każdy pakiecik w sieci Tor bez szansy na wycieki bokiem.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 07:06 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Wirtualizacja i separacja, oto co. Czyli model Whonix lub Qubes. Wszystko słabsze to złudzenie bezpieczeństwa.

[chan] po_polsku
May 12 13:07 [raw]

Jeśli urządzenia wysyłają jakieś opóźnienia to żadna wirtualizacja, separacja nic nie da. Ratunkiem jest opóźnianie pakietów, dodawanie nic nie znaczącego transferu, miksowanie jak w torze, i2p. Możesz mieć super zabezpieczony komputer, a domowy router/modem orange może wszystko pozaznaczać swoimi własnymi dodatkami. Dodatkowo router/modem w siedzibie ISP też może robić oznaczenia.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 13:55 [raw]

"Jeśli urządzenia wysyłają jakieś opóźnienia to żadna wirtualizacja, separacja nic nie da." Czytajcie uważnie, dzieci: urządzenia fizyczne mające styk z siecią podpisują się w ruchu sieciowym. A kiedy te urządzenia są wirtualne, to nie podpisują. "Możesz mieć super zabezpieczony komputer, a domowy router/modem orange może wszystko pozaznaczać swoimi własnymi dodatkami. Dodatkowo router/modem w siedzibie ISP też może robić oznaczenia." Zgadza się, dlatego pan Antypiryn konsekwentnie zaleca używanie pfSense jako routera. Należy minimalizować przestrzeń do ataku.

[chan] po_polsku
May 12 15:17 [raw]

pfSense a router z openwrt nie wystarczy?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 17:20 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Nie wystarczy. Firmware WRT nie powstało dla bezpieczeństwa, ale dla funkcjonalności. A pan Antypiryn rozmawia tu z dziećmi o bezpieczeństwie, prawda? Oczywiście każdy ma prawo ryzykować proporcjonalnie do tego, jak mało obchodzi go jego bezpieczeństwo/prywatnośc/anonimowość.

[chan] po_polsku
May 13 09:06 [raw]

na czym te pfSense zainstalować jak 99% sprzętu jest skompromitowana? procesory, własnościowy firmware w kostkach. Libreboot to margines i też dołącza binarne bloobsy.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 13 09:21 [raw]

Pan Antypiryn zaleca: Użyj najnowszej wersji pfSense z odnośnymi łatkami dla FreeBSD. Nie instaluj zbędnych modułów i funkcji w pfSense. Nie włączaj dostępu administracyjnego od strony WAN. I będzie dobrze. Do czasu gdy wyjdą na jaw kolejne backdoory w CPU ;)

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
JEBAC KURWE POLICJE May 25 08:49 59
Rząd PiS dzięki programom społecznym odwrócił negatywny trend demograficzny May 25 05:57 5
„Sprzedam siebie, mam 13 lat, sprzątam, gotuję, 500 zł – Katowice” – czyli co robią „nasze” dzieci na fejsbukowych grupach May 24 21:05 6
Polskę i Litwę połączy gazociąg May 24 17:51 1
Pederasta i pedofil z Bydgoszczy odurzał i gwałcił dzieci. Wszystko nagrywał. Dziennikarz z Bydgoszczy okazał się bestią. May 24 16:29 1
Amerykańskie zasady wreszcie w Polsce May 24 14:29 3
Odcinanie łbów kremlowskiej hydrze May 24 13:14 19
sprawy związane z konkretną lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego May 24 12:27 1
jeżeli ktoś łamie prawo, powinna być reakcja May 24 12:26 1
Amerykanie nie żartują w sprawie Iranu May 24 12:25 1
Powstała nowa jednostka ABW May 23 23:45 2
Ekspert Wiadomości odlatuje: Internet jest zagrożeniem dla demokracji! May 23 23:29 2
BOLEK i LOLEK w jednym stali domu, BOLEK na górze, a LOLEK na dole... May 23 21:39 3
5 cech kroczącego autorytaryzmu. May 23 18:26 2
Gruzin walczący w czasie II wojny światowej o wyzwolenie Polski May 23 17:24 1
Podczas okresu 33% dziewczynek w Azji opuszcza lekcje May 23 16:18 2
Niemal nieustanny przyrost długu May 23 16:16 2
Tak kończą dzieci ruskich agentów wpływu May 23 15:54 10
Kacapia znów zasrywa Internet szpiegowskim malware May 23 15:52 1
Protesty w Sejmie 2014 i 2018 oczami kremlowskiej gazetki May 23 15:37 1
Czesi nie chcą izraelskich radarów May 23 15:37 5
Chile: Zawieszono 14 księży podejrzanych o molestowanie May 23 15:15 1
obrona terytorialna, która reaguje szybciej niż profesjonalna armia May 23 13:56 1
kontynuacja długofalowej polityki ograniczania wpływów rosyjskich w Europie May 23 13:45 1
Realny wzrost przeciętnego miesięcznego dochodu May 23 13:43 1
robią co tylko mogą, by zaatakować rząd PiS May 23 13:06 1
Zależy nam na polskiej własności, polskim kapitale, polskich przedsiębiorcach May 23 13:06 1
zostanie ono zastosowane jedynie w przypadku ataku Federacji Rosyjskiej May 23 13:06 1
Wałęsę cechuje brak odpowiedzialności w postępowaniu, głupota, cwaniactwo, cynizm i dwulicowość May 23 12:58 1
Wielu komentatorów zachwycało się rumuńską gospodarką May 23 11:52 4
Kapitalizmu w Polsce tak naprawdę nigdy nie było May 23 11:04 1
Odśmiecanie stadionów z ludzkich odpadów May 23 10:44 1
Maleje import gazu z kierunku wschodniego do Polski May 23 10:44 1
Sprzątanie stadionów z mafijnego bydła May 23 10:36 1
W jaki sposób dyskretnie prowadzić dialog, aby uzyskać potrzebne dane. May 23 10:24 1
O prorosyjskiej aktywności na terenie Polski May 23 08:03 6
Wrzutki dotyczące zdrowia prezesa Prawa i Sprawiedliwości May 23 07:36 2
Prorosyjska propaganda była przenoszona na media społecznościowe May 23 07:07 1
0E4F5F85C7A1BF4421763EF054B83E14 May 23 05:05 11
Tor 0.3.3.6 is released: a new stable series! May 23 02:03 1
Polakom w kraju się podoba - nie chcą emigrować! May 23 01:22 2
Zatrzymali pedofila, który nagrywał dziewczynkę korzystającą z toalety. May 23 01:03 2
Kaczyński się doigrał! Ojciec Tadeusz Rydzyk ma dość. Ma sam wystawić swoje listy do europarlamentu! May 22 20:39 17
Zamach terorystyczny - zabawa ? May 22 19:35 1
Miał za zadanie wejść do środka i zabić jak najwięcej żołnierzy wroga May 22 18:03 1
A w sejmie kremlowskie kurwy skamlają, że będą do nich strzelać... May 22 16:23 1
Nie Niemcy. Nie Rosjanie. Nie Amerykanie. Lecz Polacy. May 22 13:01 1
Poznańskie pamiątki przyjaźni polsko-radzieckiej May 22 12:48 2
Kto potrzebuje antysemitów? May 22 11:49 4
Szambo po raz kolejny wybiło w Gorszym Sorcie May 22 06:29 3
Wywiad USA ostrzega: Rosja będzie mogła zniszczyć dowolny cel na Ziemi! May 22 06:29 2
uwaga May 21 21:20 7
Nie wiem czemu lewaki tak bardzo wyśmiewają pizzagate May 21 21:10 5
Jak zostałem ekstremistą May 21 20:01 1
Żaden polityk nie ma zaufania większości obywateli May 21 19:57 1
„Kibol” zostanie wyłapany i ukarany. May 21 19:12 1
Udupianie ruskiego lenna May 21 19:02 3
Pruski dryl edukacyjny May 21 16:13 1
Tylko co to da biznesowi? Co ja z tego będę miał? May 21 14:45 5
Lenin potrafił uczyć się wytrwale i opanował cały program nauki szkoły wyższej May 21 14:09 2
Jak wygląda w praktyce przyjaźń Rosji May 21 12:47 1
Tego rodzaju przekręty nie mogły powstawać bez udziału samego państwa. May 21 12:47 1
Pomalowali Baumana. Stalinowca promowanego przez żydowskie centrum propagandy Polin May 21 09:02 1
UE wdraża zasady ograniczające anonimowość użytkowników kryptowalut May 21 08:49 5
Pojebany świat i polska prawdopodobnie w przyszłości blokada sieci tor May 20 21:25 1
Chcemy budować Polskę równych szans May 20 19:06 13
Sprzątanie gawnojedów w USA May 20 18:18 5
Znaleziony telefon a anonimowość May 20 15:55 4
Biedne osoby niepełnosprawne? Nie, kremlowskie dziwki i zielone ludziki. May 20 15:38 1
Putinowskie zielone ludziki w polskim Sejmie May 20 15:36 1
Dla gawnojedów, broniących "niezawisłych sędziów" May 20 14:30 9
Życie za kratami – 3 May 20 13:00 10
Ministerstwo Finansów napiera na zaostrzenie przepisów. Chcą odebrać możliwość zaskarżania decyzji o blokadzie pieniędzy May 20 06:00 1
Cwany lis Gowin przekazał nagrodę na swoją partię. Przy okazji złamał prawo? May 20 05:58 1
Jarosław Kaczyński wyłączony nawet na pół roku. W kolanie prezesa pojawiła się bakteria, przez którą może stracić nogę May 20 04:32 1
Dlaczego walka z gotówką jest tak ważna? May 19 20:10 1
Złapano kacapów May 19 20:08 1
Przeciwnik żydowskiej dominacji w USA zyskuje w sondażach May 19 19:37 18
Uderzył, szarpał, kopnął. Policja szuka mężczyzny, który znęcał się nad... May 19 15:17 3
Rozpracowano prokremlowskie kurwy w Polsce May 19 15:07 7
Jest praca w policji. Dla… informatyka May 19 14:56 2
Wabił na cukierki, prosił, żeby nikomu nie mówiła. 66-letni pedofil... May 19 14:39 4
Pan Antypiryn pyta dzieci May 19 11:47 5
Zdrajcy Polski - Jak Niemcy, Ukraińcy i Żydzi wbili nam we wrześniu 1939 r. nóż w plecy. May 19 09:30 4
Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej, tym większe nagrody otrzymali od HGW May 19 08:43 1
najbogatsi powinni płacić więcej May 19 06:45 11
Najpierw było to dwóch komandosów z Formozy May 19 06:20 1
PCC do kryptowalut zniesiony ale dopiero od 13 lipca 2018 May 18 20:47 1
Zamiana kryptowalut bez PIT May 18 20:47 1
Wenezuelski raj na ziemi: jak żyje się w krajach pod "opieką" Rosji May 18 18:53 1
Ruska kurwa wyrzucona z Polski May 18 17:47 2
SVR udzieliła nagany kubańskim służbom, które chciały przejść do obozu USA May 18 17:46 1
Dlaczego ruskie kurwy w Polsce szczekają na CPK May 18 17:46 6
Pomysłowość przestępców nie zna granic May 18 16:59 1
Ksiądz Chrostowski przypomina patologie ”dialogu” religijnego z Żydami w III RP May 18 16:14 1
Rządzący finansują promowanie antypolonizmu May 18 15:20 1
Sprzątanie Ojczyzny z ruskich zielonych ludzików May 18 14:09 7
Licencja na mord rytualny May 18 13:50 1
Instruktor nauki jazdy umówił się na seks we Wrocławiu z 13-latką? Zasadzkę na mężczyznę przygotował łowca pedofili May 18 06:38 2
Jak ruskie trolle manipulują Polakami w sieci May 17 18:02 1