Google przekształca się w „ministerstwo prawdy”

[chan] po_polsku
May 11 15:32 [raw]

Największa wyszukiwarka oczyści Internet z „podróbek” i pomoże „dobrym” publikacjom. Google ogłosił uruchomienie programu „Wiadomości” w celu zwalczania niedokładnych informacji w Internecie. Na realizację programu firma będzie wydawać ponad 300 milionów dolarów rocznie! O nowej inicjatywie Google poinformował dyrektor ds. Rozwoju biznesu Google Philip Schindler podczas konferencji w Nowym Jorku. Ocierająca się o monopol w zakresie wyszukiwania treści korporacja pomoże publikacjom, które według Google, zawierają wiarygodne informacje. Tym samym firma tworzy coś w rodzaju prywatnego „ministerstwa prawdy”. Już teraz prześladowania treści innych niż te promowane w głównym nurcie, przybiera brutalne formy z całkowitym skasowaniem z Google włącznie, a wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej. Materiały mediów uznanych przez Google za niewiarygodne, zostaną odpowiednio skategoryzowane i odpowiednio wypozycjonowane w wyszukiwarce, tak aby nie dało się ich odnaleźć. Aby nie prezentować, że szykowany jest tylko „kij”, poinformowano również o „marchewce”, którą mają być dotacje dla różnych, „rzetelnych” mediów. Trudno nie odbierać tego inaczej niż zachęty dla tego, aby pisać tyko treści nacechowane lewicową ideologią, bo właśnie to władze Google uważają za odpowiednie treści. Nie wiadomo jakie będą kryteria ustalania co jest, a co nie jest fałszywa wiadomością. Można tylko założyć, że chodzi raczej o mechanizmy umożliwiające cenzurę i zakopywanie treści uważanych za niewłaściwe przez włodarzy Google, a wszystko to w otoczce walki o prawdę, podczas gdy jest to cyniczna próoba jej zablokowania.

[chan] po_polsku
May 11 17:41 [raw]

Doskonale. Będzie sprzątanie sieci z kremlowskich rzygowin.

[chan] po_polsku
May 11 17:51 [raw]

Posprząta ze wszystkich nie-amerykańskich i nie-żydowskich rzygowin. Na szczęście Yandex nie został zablokowany i można szukać nawet piratów.

[chan] po_polsku
May 11 18:18 [raw]

Yandex, wyszukiwareczka z kraju - ostoi sowobód - blokującego masowo VPNy?

[chan] po_polsku
May 11 19:05 [raw]

A kto osłowi każe korzystać z jednej wyszukiwarki? Jest jeszcze żydowskie DDG, są searx-y i jeszcze kilka innych. Przypominam, że te "dobre publikacje" jak zwykle okażą się publikacjami gazowni i podobnych. W amerykańskich korpo siedzą niemal same komuchy.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 19:23 [raw]

Pan Antypiryn korzysta z agregatu SEARXES. Pan Antypiryn korzysta też czasami z wersji onionowej DuckDuckGo. Pan Antypiryn korzysta też z Google, z maszynki wirtualnej przez przeglądarkę randomizującą swój fingerprint w każdej sesji, a całość sesji puszczana jest przez losowo wybrane wyjście VPN SoftEther, do jakiego podczepiona jest maszynka wirtualna. Tak robi to pan Antypiryn. A przede wszystkim pan Antypiryn wie jak poprawnie a nie antyanonimowo korzystać z Whonixa na notebookach. Jak na razie tylko troje dzieci pokazało panu Antypirynowi, że też to wiedzą. A co z pozostałymi biednymi dziećmi? Czyżby wcale nie były tak anonimowe jak im się wydaje?

[chan] po_polsku
May 11 19:42 [raw]

https://www.startpage.com/ ma podobne wyniki do google. Czy tails też "nie jest anonimowy w notebookach"?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 19:50 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Żaden system operacyjny bezpośrednio stykający się z unikatowymi sygnaturami sprzętu nie jest anonimowy. Szansą na anonimowość jest system heads w maszynce wirtualnej.

[chan] po_polsku
May 11 20:08 [raw]

Virtualbox czy kvm co jest leprze?

[chan] po_polsku
May 11 20:28 [raw]

A podobno virtualbox ma otwarty kod źródłowy z wyjątkiem modułu do obsługi USB.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 20:29 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: "Anonimowszy" jest KVM. Virtualbox jest w rękach Oracle, a Oracle jest na liście "Our industry partners" w slajdach NSA. Hostem oczywiście musi być system Linux lub *BSD.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 20:49 [raw]

Pan Antypiryn powiada: Wiara w magiczną moc otwartości kodu źródłowego nie pomogła wykryć backdoorów i luk w kodzie linuksa i BSD - czasem przez wiele lat... Bo ktoś ten kod musi przeczytać. I zrozumieć co przeczytał. I zasygnalizować publicznie jeśli coś wykrył. Nikt nie będzie robił darmowej roboty dla firmy Oracle. Ludzie wolą badać swojskie kody. Virtualbox nie jest swojski.

[chan] po_polsku
May 11 22:00 [raw]

Mam np. gołego debiana, devuana, headsa. Sprawdzam w snifferze i nic nie leci. Później uruchamiam tor browsera i korzystam z onionów. To w jaki sposób system operacyjny wysyła w świat sygnaturę sprzętu?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 22:55 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: To nie tak działa, młody człowieku. Zły Kod Złych Ludzi nie zapisuje bezczelnie sygnatur w ruchu sieciowym. On delikatnie zmienia ich timing i trzeciorzędne parametry. Użyj ulubionej wyszukiwarki używając frazy: usenix jitterbugs Prawdziwy specjaliści bezpieczeństwa kiedyś na to wpadli, ale jakoś cicho o tym później było. Czy robi to dedykowany bezczelny kod? O nie. To robią sterowniczki kart sieciowych. One zawsze takie niewinne, niepozorne. Zawsze są usprawiedliwione, gdy parametry pakietów zależą leciutko od parametrów sprzętu. Szybszy procesorek szybciej przetwarza pewne obliczenia. A wolniejszy wolniej. Więc sygnaturki czasowe w kolejnych pakiecikach będą zależne od szybkości procesorka. A inne cechy od zachowania się hardware karty sieciowej. I już mamy sygnaturkę. Tak więc "Sprawdzam w snifferze i nic nie leci" to Twoja pomyłka, młody człowieku. Czy takie działanie sterowniczka karty sieciowej to rozmyślnie zasadzony backdoor? Możliwe. Ale niekonieczne. Złym ludziom wystarczy, że leniwy programista nie wpadł na to, że taki sterowniczek jest idealnym kanałem dla passive side channel attack. "Specjalistom bezpieczeństwa" wystarczy do szczęścia, że taki sterowniczek nie ma jakichś przepełnień bufora czy innych objawów z ich grzecznych list diagnostycznych, a do tego że jest opensource. A w religii wielu ludzi opensource=bezpieczeństwo. Jest oczywiście kolejny kanalik dla Złych Ludzi. Gdy dzieci dowiedza się z pudelek.pl o tysiąc pierwszym zerodayu na Firefox/Tor Browser, to do tego czasu taka malusia luka wyciągnie z ich komputerów mnóstwo danych o sprzęcie, tym razem "na bezczela", bo kiedy służby udają cyberprzestępców, to nie bawią się w kulturę. Ale dzieci nie oburzają się na "cyberprzestępców", reagują tylko na hasło "służby". Kiedy więc pan policjant czy inny agent przebiera się "undercover" to reakcja dzieci nie jest racjonalna. A od strony technicznej zasada jest jedna: nie pozwalać procesom stykającym się z siecią stykać się bezpośrednio ze sprzętem. Kto nie przestrzega tej zasady, ten nie będzie anonimowy. A łudzić się zawsze ma prawo.

[chan] po_polsku
May 11 23:17 [raw]

'On delikatnie zmienia ich timing i trzeciorzędne parametry.' 'Zawsze są usprawiedliwione, gdy parametry pakietów zależą leciutko od parametrów sprzętu. Szybszy procesorek szybciej przetwarza pewne obliczenia. A wolniejszy wolniej. Więc sygnaturki czasowe w kolejnych pakiecikach będą zależne od szybkości procesorka. A inne cechy od zachowania się hardware karty sieciowej. I już mamy sygnaturkę.' Każdy taki procesorek pracuje pod trochę innym obciążeniem. Raz masz coś uruchomione w tle a innym razem działasz na czysto. Generujesz wtedy inne sygnaturki. Innym razem ktoś wygeneruje takie jak twoje. Szukanie prawidłowości w takich sygnaturkach to jak analizowanie szumu w nadziei że coś wypatrzysz. Używasz WiFi, to pakiety chodzą z innymi opóźnieniami jak zasłonisz antenę nogą, inaczej jak położysz się na wznak. Takich urządzeń po drodze masz całe multum, nakładają one na siebie swoje zaszumienia. Chcesz analizować zmianę temperatury parapetu za oknem i określić który chińczyk wystawił stopę nad kołdrę?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 00:15 [raw]

Pan Antypiryn powiada: "Generujesz wtedy inne sygnaturki. Innym razem ktoś wygeneruje takie jak twoje." Nie, młody człowieku. Nie tak to działa. Obciążenie CPU nie wpływa na charakterystykę tych sygnatur. Wynikają one z zestawu "model procesora+wersja sterownika". Głupie firewalle do kupienia na Allegro posiadają funkcję "OS fingerprinting". Myślisz, że obciążenie procesor cokolwiek je zmyla? "Szukanie prawidłowości w takich sygnaturkach to jak analizowanie szumu w nadziei że coś wypatrzysz." Bardzo się mylisz, młody człowieku. Teoretyzujesz sobie na podstawie swojej niewiedzy bo nie wiesz jak skutecznym "kapusiem" jest sprzęt, podczas gdy praktycy "analizują szum" i nie muszą mieć nadziei że coś wypatrzą - mają pewność. Bo zadbali o to kupieni lub niekompetentni programiści opensource oraz producenci sprzętu, zwani serdecznie w slajdach NSA "our industrial partners". A przede wszystkim wystarcza do tego sama unikatowość zestawu sprzętu oraz jego sterowników. "Chcesz analizować zmianę temperatury parapetu za oknem i określić który chińczyk wystawił stopę nad kołdrę?" Dokładnie tak, młody człowieku: http://sec.cs.ucl.ac.uk/users/smurdoch/papers/ccs06hotornot.pdf Na nic sześć przeskoków po sześciu węzłach Tor do ukrytej usługi: to właśnie temperatura zdradzi wszystko. Ponownie zapraszam Cię do Twojej ulubionej wyszukiwarki, gdzie zadaj zapytanie "passive hardware fingerprinting". Zdziwisz się, jak wiele pomysłów typu "ciepłota nogi Chińczyka" jest skutecznie używanych do namierzania dzieci, którym wydaje się, że trzy hopki lub sześć hopków w sieci o małej latencji daje anonimowość. Pan Antypiryn życzy przyjemnej i owocnej lektury. Ucz się, ucz bo nauka to potęgi klucz.

[chan] po_polsku
May 12 00:57 [raw]

Czyli co? Na jednym procku MIPS Privoxy, na drugim procku MIPS Polipo, a na trzecim procku MIPS Tor itd... Cztery stare routery z WRT lub więcej i to będzie dobre?

[chan] po_polsku
May 12 02:15 [raw]

> A od strony technicznej zasada jest jedna: nie pozwalać procesom stykającym się z siecią stykać się bezpośrednio ze sprzętem. czoo??

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 07:06 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: WRT nie będzie dobre. pfSense będzie dobre. Privoxy, Polipo - pan Antypiryn odradza. Ich miejsce jest na śmietniku historii. Tylko model Whonix lub Qubes zapewnia bezpieczeństwo - pełna separacja środowiskowa, każdy pakiecik w sieci Tor bez szansy na wycieki bokiem.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 07:06 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Wirtualizacja i separacja, oto co. Czyli model Whonix lub Qubes. Wszystko słabsze to złudzenie bezpieczeństwa.

[chan] po_polsku
May 12 13:07 [raw]

Jeśli urządzenia wysyłają jakieś opóźnienia to żadna wirtualizacja, separacja nic nie da. Ratunkiem jest opóźnianie pakietów, dodawanie nic nie znaczącego transferu, miksowanie jak w torze, i2p. Możesz mieć super zabezpieczony komputer, a domowy router/modem orange może wszystko pozaznaczać swoimi własnymi dodatkami. Dodatkowo router/modem w siedzibie ISP też może robić oznaczenia.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 13:55 [raw]

"Jeśli urządzenia wysyłają jakieś opóźnienia to żadna wirtualizacja, separacja nic nie da." Czytajcie uważnie, dzieci: urządzenia fizyczne mające styk z siecią podpisują się w ruchu sieciowym. A kiedy te urządzenia są wirtualne, to nie podpisują. "Możesz mieć super zabezpieczony komputer, a domowy router/modem orange może wszystko pozaznaczać swoimi własnymi dodatkami. Dodatkowo router/modem w siedzibie ISP też może robić oznaczenia." Zgadza się, dlatego pan Antypiryn konsekwentnie zaleca używanie pfSense jako routera. Należy minimalizować przestrzeń do ataku.

[chan] po_polsku
May 12 15:17 [raw]

pfSense a router z openwrt nie wystarczy?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 17:20 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Nie wystarczy. Firmware WRT nie powstało dla bezpieczeństwa, ale dla funkcjonalności. A pan Antypiryn rozmawia tu z dziećmi o bezpieczeństwie, prawda? Oczywiście każdy ma prawo ryzykować proporcjonalnie do tego, jak mało obchodzi go jego bezpieczeństwo/prywatnośc/anonimowość.

[chan] po_polsku
May 13 09:06 [raw]

na czym te pfSense zainstalować jak 99% sprzętu jest skompromitowana? procesory, własnościowy firmware w kostkach. Libreboot to margines i też dołącza binarne bloobsy.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 13 09:21 [raw]

Pan Antypiryn zaleca: Użyj najnowszej wersji pfSense z odnośnymi łatkami dla FreeBSD. Nie instaluj zbędnych modułów i funkcji w pfSense. Nie włączaj dostępu administracyjnego od strony WAN. I będzie dobrze. Do czasu gdy wyjdą na jaw kolejne backdoory w CPU ;)

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
Policja zatrzymała Polly Pocketa, brylującego w mediach włamywacza Aug 18 20:50 9
Rosyjska walka z USA Aug 18 20:18 3
Wolne od handlu niedziele nie spowodowały zmniejszenia obrotów sieci handlowych Aug 18 19:12 2
13-letnia Iwona zniknęła w biały dzień z ruchliwej ulicy w Tarnowskich Górach. Aug 18 18:43 1
87-latka zbierała kwiaty, miała nóż. Policja powaliła ją paralizatorem Aug 18 18:41 1
test Aug 18 18:35 18
Nowy Targ: Ksiądz podejrzany o pedofilię usłyszał akt oskarżenia. Miał skrzywdzić 9 dziewczynek Aug 18 18:28 4
JAK SKW OBCIĄGA. Aug 18 17:50 32
„Opozycja” straszy Kaczyńskim, a PiS podaje konkrety Aug 18 11:42 1
JEBAC KURWE POLICJE Aug 18 09:57 43
Test DNA na ojcostwo. Brak zaufania, czy rozsądek? Aug 17 21:13 3
Podrzucili prezydentowi Czech dziecięce porno Aug 17 19:59 3
USA: Katoliccy księża kręcili dziecięcą pornografię w kościelnych budynkach Aug 17 19:54 3
Pedofilsko-prawne paradoksy Aug 17 19:54 3
Im mniej anonimowości w internecie, tym lepiej Aug 17 19:54 2
Pedofilia – histeria? Aug 17 19:54 3
Pedofil obmacywał dziewczynkę na Rynku w biały dzień Aug 17 15:13 1
Folksdojcz broni ruskiej zielonej kurewki Aug 17 14:32 1
młodzian w skórę odzian Aug 17 14:14 1
Polskie służby mają czym śledzić. "Wszystko jest do odszukania" Aug 17 12:57 3
wpływ seksu Aug 17 12:48 2
lewacka "logika" Aug 17 12:08 1
Facebook rozpozna użytkowników samobójców Aug 17 11:31 1
Po wyroku Aug 17 11:30 1
Szyfrowanie danych: oskarżeni o posiadanie pornografii dziecięcej nie korzystają z praw procesowych? Aug 17 11:23 1
Miller wymuszał na swojej ekipie śledczych by doszli do takich samych wniosków, co Rosjanie Aug 17 11:23 1
10 mitów na temat Internetu Aug 17 11:15 1
Kobieca seksualność Aug 16 21:10 1
Obcy Wam nadal Dmowski, nawet Piłsudski, Jagiełło? Aug 16 19:24 1
Ruska zielona kurewka skamle na Twitterze Aug 16 19:24 1
Pedofil z Żywca zatrzymany. Łowca Pedofilów zastawił pułapkę Aug 16 19:24 16
Powiązana z Kremlem słynna fabryka trolli Aug 16 19:24 1
Putinowska zielona kurewka wyrzucona z obszaru UE Aug 16 19:24 23
Sprzątanie krajobrazu stolicy z ruskich śmieci Aug 16 19:21 1
Wykończymy tych Polaków na dobre! Aug 15 18:25 1
Życzenia Ambasady USA dla polskich żołnierzy Aug 15 18:24 1
Napisała na Twitterze Ambasada USA w Warszawie Aug 15 16:39 1
Dzielny człowiek samotnie rzucił wyzwanie sowieckiemu imperium zła Aug 15 16:39 1
Pedały z PiS dały bez masła dupy stalinowskim dziadkom z PKW Aug 15 16:07 1
Udział amerykańskich żołnierzy w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego Aug 15 16:04 1
Putin musi szykować nową obrończynię konstytucji Aug 15 13:06 1
Jak kończą dupolizy Pekinu i Kremla Aug 15 07:45 1
GÓWNOJADY Aug 14 20:59 3
Siedemnastoletnia cichodajka daje mi dupy Aug 14 16:59 5
Z bolszewikami jest jak z opętanymi Aug 14 13:56 1
Strona internetowa ujawni torrenty, które pobrałeś Aug 14 13:45 2
Wielkie sprzątanie Internetu w Chinach Aug 14 13:45 2
Kilka kropel Rohypnolu - i można się bawić! Aug 14 13:45 2
Jak zabezpieczyć komputer przed milicją Aug 14 13:43 17
celowe obniżenie poziomu Aug 14 12:57 2
Windows 10 (chyba PRISM edition) - warte przemyślenia Aug 14 12:11 1
To ja, Ciekawyy! Hihihihi! Aug 14 12:11 1
niektóre sposoby myslenia i zasady pomyslów Aug 14 12:11 1
LOG Aug 14 12:11 1
WYGRYWACZ PIĄTKOWY Aug 14 12:11 1
komunistyczna władza Aug 14 12:11 1
sa dwie kwestie Aug 14 12:11 1
Ześlij nam mądrość swoich nauk! Aug 14 12:11 1
Facebook …. nie uwierzysz, co oni o nas wiedzą !!! Aug 14 12:11 1
czesc chlopaki Aug 14 12:11 1
Mnie zawsze fascynowalo to Aug 14 12:11 1
FBI rzekomo złamało 30-znakowe hasło do ukrytego wolumenu TrueCrypta Aug 14 12:11 1
Renowacja Cebulki, czyli jak psy kupiły nieużywane forum. Aug 14 12:10 1
Czy warto? Aug 14 12:10 1
Czy da się zwiększyć ilość iteracji? Aug 14 12:10 1
kurwa Aug 14 12:10 1
Zrezygnowali ze ścigania pedofila, by nie ujawniać technik śledczych Aug 14 11:44 1
Użytkownicy poszukiwali Aug 14 11:33 1
Mogli biegać po mieście z podsłuchami, agentami i prowokatorami Aug 13 15:33 1
Wykorzystanie systemu PESEL w pracy operacyjnej tajnych służb Aug 12 20:26 1
Jak wielką rolę miały dla III RP zamknięte archiwa wojskowe Aug 12 12:09 1
Wyzwiska i kopanie uczestników 100. miesięcznicy. Aug 12 06:55 1
Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego Aug 12 06:53 1
Kalifornijski sąd skazał koncern Monsanto Aug 12 00:05 4
W rosyjskich aresztach i więzieniach znajduje się 71 obywateli Ukrainy Aug 11 20:20 1
Dolar zruwna się ze złotówka Aug 11 18:54 5
LOOGIEPRESS Aug 11 15:12 1
"Bracia-Słowianie" Aug 11 13:33 1
Bit Minion Remailer + Bitmessage Relay Overlay Aug 11 12:06 7
katolicyzm jest lepszy od „rodzimowierczego szamanizmu” Aug 11 08:21 2
Francja: pedofil z Afryki: W Sudanie całowanie chłopców w genitalia to nic złego Aug 10 22:11 1
O putinowskiej zielonej kurewce z Gdańska i dziwce ze WSI, Komorowskim. Aug 10 16:47 1
Andrzej Duda, ruska kurwa udająca prezydenta Polski zaśmieca Marynarkę starym złomem Aug 10 15:26 1
Jest decyzja sądu ws. ekstradycji twórcy portalu Megaupload Aug 10 14:48 18
Wielka Brytania zadowolona z działań USA Aug 10 12:02 1
Możemy ponad wszelką wątpliwość stwierdzić, że w lewym skrzydle nastąpiła eksplozja Aug 10 12:01 1
Kolejne sankcje na Rosję Aug 10 12:01 1
"Bracia-Słowianie" w praktyce Aug 9 20:28 1
BMR + BRO = Bit Minion Remailer + Bitmessage Relay Overlay Aug 9 18:04 1
Udająca prezydenta Polski ruska dziwka Andrzej Duda instaluje kolejną marionetkę WSI Aug 9 16:14 1
Biała kobieta urodziła czarne dziecko Aug 9 14:17 5
Nauczyciel z podstawówki molestował uczennice. Ofiarą pięć dziewczynek Aug 9 14:15 2
Luki zabezpieczeń w aplikacji WhatsApp – hakerzy mieli dostęp do rozmów użytkowników Aug 9 13:21 1
Osobie odpowiadającej za cyberbezpieczeństwo w UE nie udało się włączyć Linuxa. Aug 9 13:20 1
Udająca prezydenta Polski ruska dziwka Andrzej Duda zaprasza zdrajców z WSI na Święto Wojska Polskiego Aug 9 11:17 1
Sprawa samobójczej śmierci 14-letniej Pauliny 23.10.2014 Aug 9 10:57 1
Ubuntu jest taki fajny i wygodny Aug 8 16:37 3
Bo platforma QubesOS jest taaaaka bezpieczna Aug 8 15:05 5
Sowieckie adwokacie kurewki zaczynają fikać Aug 8 14:24 1
Ściąganie z Internetu. Kto może zapukać do drzwi? Aug 8 11:56 1