Google przekształca się w „ministerstwo prawdy”

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 15:32 [raw]

Największa wyszukiwarka oczyści Internet z „podróbek” i pomoże „dobrym” publikacjom. Google ogłosił uruchomienie programu „Wiadomości” w celu zwalczania niedokładnych informacji w Internecie. Na realizację programu firma będzie wydawać ponad 300 milionów dolarów rocznie! O nowej inicjatywie Google poinformował dyrektor ds. Rozwoju biznesu Google Philip Schindler podczas konferencji w Nowym Jorku. Ocierająca się o monopol w zakresie wyszukiwania treści korporacja pomoże publikacjom, które według Google, zawierają wiarygodne informacje. Tym samym firma tworzy coś w rodzaju prywatnego „ministerstwa prawdy”. Już teraz prześladowania treści innych niż te promowane w głównym nurcie, przybiera brutalne formy z całkowitym skasowaniem z Google włącznie, a wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej. Materiały mediów uznanych przez Google za niewiarygodne, zostaną odpowiednio skategoryzowane i odpowiednio wypozycjonowane w wyszukiwarce, tak aby nie dało się ich odnaleźć. Aby nie prezentować, że szykowany jest tylko „kij”, poinformowano również o „marchewce”, którą mają być dotacje dla różnych, „rzetelnych” mediów. Trudno nie odbierać tego inaczej niż zachęty dla tego, aby pisać tyko treści nacechowane lewicową ideologią, bo właśnie to władze Google uważają za odpowiednie treści. Nie wiadomo jakie będą kryteria ustalania co jest, a co nie jest fałszywa wiadomością. Można tylko założyć, że chodzi raczej o mechanizmy umożliwiające cenzurę i zakopywanie treści uważanych za niewłaściwe przez włodarzy Google, a wszystko to w otoczce walki o prawdę, podczas gdy jest to cyniczna próoba jej zablokowania.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 17:41 [raw]

Doskonale. Będzie sprzątanie sieci z kremlowskich rzygowin.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 17:51 [raw]

Posprząta ze wszystkich nie-amerykańskich i nie-żydowskich rzygowin. Na szczęście Yandex nie został zablokowany i można szukać nawet piratów.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 18:18 [raw]

Yandex, wyszukiwareczka z kraju - ostoi sowobód - blokującego masowo VPNy?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 19:05 [raw]

A kto osłowi każe korzystać z jednej wyszukiwarki? Jest jeszcze żydowskie DDG, są searx-y i jeszcze kilka innych. Przypominam, że te "dobre publikacje" jak zwykle okażą się publikacjami gazowni i podobnych. W amerykańskich korpo siedzą niemal same komuchy.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 19:23 [raw]

Pan Antypiryn korzysta z agregatu SEARXES. Pan Antypiryn korzysta też czasami z wersji onionowej DuckDuckGo. Pan Antypiryn korzysta też z Google, z maszynki wirtualnej przez przeglądarkę randomizującą swój fingerprint w każdej sesji, a całość sesji puszczana jest przez losowo wybrane wyjście VPN SoftEther, do jakiego podczepiona jest maszynka wirtualna. Tak robi to pan Antypiryn. A przede wszystkim pan Antypiryn wie jak poprawnie a nie antyanonimowo korzystać z Whonixa na notebookach. Jak na razie tylko troje dzieci pokazało panu Antypirynowi, że też to wiedzą. A co z pozostałymi biednymi dziećmi? Czyżby wcale nie były tak anonimowe jak im się wydaje?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 19:42 [raw]

https://www.startpage.com/ ma podobne wyniki do google. Czy tails też "nie jest anonimowy w notebookach"?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 19:50 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Żaden system operacyjny bezpośrednio stykający się z unikatowymi sygnaturami sprzętu nie jest anonimowy. Szansą na anonimowość jest system heads w maszynce wirtualnej.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 20:08 [raw]

Virtualbox czy kvm co jest leprze?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 20:28 [raw]

A podobno virtualbox ma otwarty kod źródłowy z wyjątkiem modułu do obsługi USB.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 20:29 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: "Anonimowszy" jest KVM. Virtualbox jest w rękach Oracle, a Oracle jest na liście "Our industry partners" w slajdach NSA. Hostem oczywiście musi być system Linux lub *BSD.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 20:49 [raw]

Pan Antypiryn powiada: Wiara w magiczną moc otwartości kodu źródłowego nie pomogła wykryć backdoorów i luk w kodzie linuksa i BSD - czasem przez wiele lat... Bo ktoś ten kod musi przeczytać. I zrozumieć co przeczytał. I zasygnalizować publicznie jeśli coś wykrył. Nikt nie będzie robił darmowej roboty dla firmy Oracle. Ludzie wolą badać swojskie kody. Virtualbox nie jest swojski.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 22:00 [raw]

Mam np. gołego debiana, devuana, headsa. Sprawdzam w snifferze i nic nie leci. Później uruchamiam tor browsera i korzystam z onionów. To w jaki sposób system operacyjny wysyła w świat sygnaturę sprzętu?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 11 22:55 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: To nie tak działa, młody człowieku. Zły Kod Złych Ludzi nie zapisuje bezczelnie sygnatur w ruchu sieciowym. On delikatnie zmienia ich timing i trzeciorzędne parametry. Użyj ulubionej wyszukiwarki używając frazy: usenix jitterbugs Prawdziwy specjaliści bezpieczeństwa kiedyś na to wpadli, ale jakoś cicho o tym później było. Czy robi to dedykowany bezczelny kod? O nie. To robią sterowniczki kart sieciowych. One zawsze takie niewinne, niepozorne. Zawsze są usprawiedliwione, gdy parametry pakietów zależą leciutko od parametrów sprzętu. Szybszy procesorek szybciej przetwarza pewne obliczenia. A wolniejszy wolniej. Więc sygnaturki czasowe w kolejnych pakiecikach będą zależne od szybkości procesorka. A inne cechy od zachowania się hardware karty sieciowej. I już mamy sygnaturkę. Tak więc "Sprawdzam w snifferze i nic nie leci" to Twoja pomyłka, młody człowieku. Czy takie działanie sterowniczka karty sieciowej to rozmyślnie zasadzony backdoor? Możliwe. Ale niekonieczne. Złym ludziom wystarczy, że leniwy programista nie wpadł na to, że taki sterowniczek jest idealnym kanałem dla passive side channel attack. "Specjalistom bezpieczeństwa" wystarczy do szczęścia, że taki sterowniczek nie ma jakichś przepełnień bufora czy innych objawów z ich grzecznych list diagnostycznych, a do tego że jest opensource. A w religii wielu ludzi opensource=bezpieczeństwo. Jest oczywiście kolejny kanalik dla Złych Ludzi. Gdy dzieci dowiedza się z pudelek.pl o tysiąc pierwszym zerodayu na Firefox/Tor Browser, to do tego czasu taka malusia luka wyciągnie z ich komputerów mnóstwo danych o sprzęcie, tym razem "na bezczela", bo kiedy służby udają cyberprzestępców, to nie bawią się w kulturę. Ale dzieci nie oburzają się na "cyberprzestępców", reagują tylko na hasło "służby". Kiedy więc pan policjant czy inny agent przebiera się "undercover" to reakcja dzieci nie jest racjonalna. A od strony technicznej zasada jest jedna: nie pozwalać procesom stykającym się z siecią stykać się bezpośrednio ze sprzętem. Kto nie przestrzega tej zasady, ten nie będzie anonimowy. A łudzić się zawsze ma prawo.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 11 23:17 [raw]

'On delikatnie zmienia ich timing i trzeciorzędne parametry.' 'Zawsze są usprawiedliwione, gdy parametry pakietów zależą leciutko od parametrów sprzętu. Szybszy procesorek szybciej przetwarza pewne obliczenia. A wolniejszy wolniej. Więc sygnaturki czasowe w kolejnych pakiecikach będą zależne od szybkości procesorka. A inne cechy od zachowania się hardware karty sieciowej. I już mamy sygnaturkę.' Każdy taki procesorek pracuje pod trochę innym obciążeniem. Raz masz coś uruchomione w tle a innym razem działasz na czysto. Generujesz wtedy inne sygnaturki. Innym razem ktoś wygeneruje takie jak twoje. Szukanie prawidłowości w takich sygnaturkach to jak analizowanie szumu w nadziei że coś wypatrzysz. Używasz WiFi, to pakiety chodzą z innymi opóźnieniami jak zasłonisz antenę nogą, inaczej jak położysz się na wznak. Takich urządzeń po drodze masz całe multum, nakładają one na siebie swoje zaszumienia. Chcesz analizować zmianę temperatury parapetu za oknem i określić który chińczyk wystawił stopę nad kołdrę?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 00:15 [raw]

Pan Antypiryn powiada: "Generujesz wtedy inne sygnaturki. Innym razem ktoś wygeneruje takie jak twoje." Nie, młody człowieku. Nie tak to działa. Obciążenie CPU nie wpływa na charakterystykę tych sygnatur. Wynikają one z zestawu "model procesora+wersja sterownika". Głupie firewalle do kupienia na Allegro posiadają funkcję "OS fingerprinting". Myślisz, że obciążenie procesor cokolwiek je zmyla? "Szukanie prawidłowości w takich sygnaturkach to jak analizowanie szumu w nadziei że coś wypatrzysz." Bardzo się mylisz, młody człowieku. Teoretyzujesz sobie na podstawie swojej niewiedzy bo nie wiesz jak skutecznym "kapusiem" jest sprzęt, podczas gdy praktycy "analizują szum" i nie muszą mieć nadziei że coś wypatrzą - mają pewność. Bo zadbali o to kupieni lub niekompetentni programiści opensource oraz producenci sprzętu, zwani serdecznie w slajdach NSA "our industrial partners". A przede wszystkim wystarcza do tego sama unikatowość zestawu sprzętu oraz jego sterowników. "Chcesz analizować zmianę temperatury parapetu za oknem i określić który chińczyk wystawił stopę nad kołdrę?" Dokładnie tak, młody człowieku: http://sec.cs.ucl.ac.uk/users/smurdoch/papers/ccs06hotornot.pdf Na nic sześć przeskoków po sześciu węzłach Tor do ukrytej usługi: to właśnie temperatura zdradzi wszystko. Ponownie zapraszam Cię do Twojej ulubionej wyszukiwarki, gdzie zadaj zapytanie "passive hardware fingerprinting". Zdziwisz się, jak wiele pomysłów typu "ciepłota nogi Chińczyka" jest skutecznie używanych do namierzania dzieci, którym wydaje się, że trzy hopki lub sześć hopków w sieci o małej latencji daje anonimowość. Pan Antypiryn życzy przyjemnej i owocnej lektury. Ucz się, ucz bo nauka to potęgi klucz.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 12 00:57 [raw]

Czyli co? Na jednym procku MIPS Privoxy, na drugim procku MIPS Polipo, a na trzecim procku MIPS Tor itd... Cztery stare routery z WRT lub więcej i to będzie dobre?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 12 02:15 [raw]

> A od strony technicznej zasada jest jedna: nie pozwalać procesom stykającym się z siecią stykać się bezpośrednio ze sprzętem. czoo??

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 07:06 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: WRT nie będzie dobre. pfSense będzie dobre. Privoxy, Polipo - pan Antypiryn odradza. Ich miejsce jest na śmietniku historii. Tylko model Whonix lub Qubes zapewnia bezpieczeństwo - pełna separacja środowiskowa, każdy pakiecik w sieci Tor bez szansy na wycieki bokiem.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 07:06 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Wirtualizacja i separacja, oto co. Czyli model Whonix lub Qubes. Wszystko słabsze to złudzenie bezpieczeństwa.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 12 13:07 [raw]

Jeśli urządzenia wysyłają jakieś opóźnienia to żadna wirtualizacja, separacja nic nie da. Ratunkiem jest opóźnianie pakietów, dodawanie nic nie znaczącego transferu, miksowanie jak w torze, i2p. Możesz mieć super zabezpieczony komputer, a domowy router/modem orange może wszystko pozaznaczać swoimi własnymi dodatkami. Dodatkowo router/modem w siedzibie ISP też może robić oznaczenia.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 13:55 [raw]

"Jeśli urządzenia wysyłają jakieś opóźnienia to żadna wirtualizacja, separacja nic nie da." Czytajcie uważnie, dzieci: urządzenia fizyczne mające styk z siecią podpisują się w ruchu sieciowym. A kiedy te urządzenia są wirtualne, to nie podpisują. "Możesz mieć super zabezpieczony komputer, a domowy router/modem orange może wszystko pozaznaczać swoimi własnymi dodatkami. Dodatkowo router/modem w siedzibie ISP też może robić oznaczenia." Zgadza się, dlatego pan Antypiryn konsekwentnie zaleca używanie pfSense jako routera. Należy minimalizować przestrzeń do ataku.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 12 15:17 [raw]

pfSense a router z openwrt nie wystarczy?

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 12 17:20 [raw]

Pan Antypiryn odpowiada: Nie wystarczy. Firmware WRT nie powstało dla bezpieczeństwa, ale dla funkcjonalności. A pan Antypiryn rozmawia tu z dziećmi o bezpieczeństwie, prawda? Oczywiście każdy ma prawo ryzykować proporcjonalnie do tego, jak mało obchodzi go jego bezpieczeństwo/prywatnośc/anonimowość.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
May 13 09:06 [raw]

na czym te pfSense zainstalować jak 99% sprzętu jest skompromitowana? procesory, własnościowy firmware w kostkach. Libreboot to margines i też dołącza binarne bloobsy.

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
May 13 09:21 [raw]

Pan Antypiryn zaleca: Użyj najnowszej wersji pfSense z odnośnymi łatkami dla FreeBSD. Nie instaluj zbędnych modułów i funkcji w pfSense. Nie włączaj dostępu administracyjnego od strony WAN. I będzie dobrze. Do czasu gdy wyjdą na jaw kolejne backdoory w CPU ;)

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
Rząd powinien zrezygnować z Huawei Jan 15 19:02 1
Pomysł na zabawe - zamach terorystyczny ? Jan 15 19:02 15
JEBAĆ KURWE - POLICJE Jan 15 19:02 20
Ponad połowa Rosjan chce dymisji rządu Jan 15 16:57 1
Lecha nie ma, ale został ten drugi Jan 15 16:57 1
Ty chamie, polski chamie! Jan 15 15:31 1
Paweł "Santo Subito" Adamowicz i jego brudne sprawki Jan 15 15:31 1
B.L.O.S. Jan 15 15:11 1
Remington 760 sprzedany Jan 15 13:27 1
Gangsterskie porachunki w Gdańsku: złodziej wsadził kosę złodziejowi Jan 15 13:20 5
JAK SKW - OBCIAGA KUTASA . :) Jan 15 13:08 67
Sprzątanie Polski z chińskich gówien z backdoorami Jan 14 19:32 1
Dobre wiadomości dla Polski i Gdańska! Jan 14 15:49 4
Tak naprawdę to PRL nigdy się nie skończył Jan 14 15:21 1
Czy tamte zastrzelone dziki były gorsze? Jan 14 15:16 1
Brudziński grozi internautom. Pokażmy mu kto jest silniejszy! Jan 14 12:35 1
Polski rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek Jan 14 12:35 1
Obecność w Polsce bazy wojsk USA wzmocni bezpieczeństwo w całym regionie Jan 14 12:20 1
Pijani piloci, brzoza i „Pierwszy Pasażer” Jan 13 18:53 1
Ludzie odchodzą, środowisko pozostaje. Jan 13 18:49 1
Zsowietyzowane Szwaby wzięte za mordy przez USA Jan 13 17:24 1
Huawei is a Chinese intelligence front Jan 13 14:47 1
Niemieckie służby atakują Michała Rachonia Jan 13 11:36 1
Sprzedam Remington 760 Jan 13 10:42 1
Za wszelką cenę chcą zablokować polską inwestycję Jan 13 10:37 1
spacer Jan 13 01:51 7
Firma Huawei powinna zostać wykluczona z polskiego rynku Jan 13 01:49 2
UWAGA: Wrogowie Polski próbują wymusić wprowadzenie euro! Jan 13 01:49 2
Brudasy gwałcą dziewczynki Jan 12 23:21 1
Ataki nożowników są w Niemczech coraz częstsze. Jan 12 23:21 1
Ruska dziwka Krzysztof Bosak chciałby szkody dla Polski Jan 12 20:57 1
PISowskie debile łatwe do manipulacji Jan 12 16:34 5
Komisja Burdenki i kłamstwo katyńskie Jan 12 09:28 1
W momencie zagrożenia życia należy zadzwonić Jan 11 21:39 3
Czym jest UE? Jan 11 21:39 1
Ruska agentura szczeka na Andruszkiewicza Jan 11 20:51 1
Monaro router kovri (i2p) Jan 11 19:46 1
Nowe materiały ws. zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki Jan 11 19:34 1
Zapraszamy na polskie forum wywrotowe Jan 11 19:10 4
Nie cierpię propagandy Jan 11 18:56 2
gowno p2p Jan 11 18:37 8
Uprawiałam seks z Murzynem Jan 11 17:35 1
Pijaczek Kukiz i dziadunio Korwin Jan 11 17:35 1
Kelebija-Tompa i Horgosz-Roeszke Jan 11 17:21 1
Ruskie zielone ludzki a Afryce Jan 10 18:50 1
Zboczeńcy zagrażają naszym dzieciom Jan 10 18:44 1
sprawdzony kod Jan 10 17:00 6
Elysium is back! Jan 10 12:19 3
UWAGA: Osłabienie Tora na życzenie służb dodane w najnowszej wersji! Jan 9 15:30 1
polityczne akty zgonu Jan 9 14:49 1
kto zawiadamia o przestępstwie, wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega karze od grzywny do dwóch lat więzienia Jan 9 14:49 1
Porywacze domagają się 9 mln euro w wirtualnej kryptowalucie monero Jan 9 14:43 1
Jak bezpiecznie publikować materiały? Jak zacząć sprzedawać materiały? Jan 9 11:50 4
JAK SKW OBCIAGA KUTASA :) Jan 9 11:44 80
Akasha Project Jan 9 11:44 1
JEBAC - KURWE POLICJE Jan 9 10:28 28
Jaki offshoreowy VPN polecacie ? Jan 9 00:40 1
sleep 2019 Jan 9 00:13 11
cisza na kanale Jan 9 00:13 3
Tak testowano na nich szczepionki Jan 9 00:10 2
Trwa na mnie nagonka Jan 8 23:47 2
Podwyżek cen prądu nie będzie Jan 7 17:02 1
brednie o „upaińcach” i „usraelu” Jan 7 16:59 1
Ocena relacji polsko-żydowskich Jan 7 15:46 1
JEŚLI NIE CHCECIE STRACIĆ OJCZYZNY NA ZAWSZE, WSPIERAJCIE DOBRĄ ZMIANĘ. DRUGIEJ SZANSY NIE BĘDZIE. Jan 7 15:28 1
JEBAĆ KURWE - POLICJE Jan 7 13:11 1
Posunął się zbyt daleko Jan 7 12:49 1
zabarykadowała się w pokoju, z którego nie wyjdzie Jan 7 12:48 1
Ostatni krok do niezależności Cerkwi na Ukrainie Jan 6 14:07 1
podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat i zabranie z OFE ponad 150 mld zł Jan 6 11:48 1
zawładnąć ludźmi przez podcinanie ich korzeni Jan 6 11:47 1
Falanga - wielbiciele Putina Jan 5 20:54 1
Falanga - polskojęzyczne ruskie zielone kurewki prowokują na Ukrainie Jan 5 20:51 1
To wy wywindowaliście to bydlę na piedestał Jan 5 19:38 1
zagrożeniem dla Europy nie są populiści Jan 5 17:16 1
Rosja znowu dokonuje prestępstw w sieci Jan 5 17:14 1
Demontaż wplywów Rosji w kościele prawosławnym Jan 5 11:58 1
odpowiedź na agresję Rosji Jan 5 11:57 1
Skąd się wziął słynny antysemityzm Polaków? Jan 4 17:02 1
Rosysjki agent wpływu w Cytadeli Warszawskiej Jan 4 16:41 1
Portret bohaterskiego obrońcy konstytucji Jan 4 16:41 1
Ruskie marionetki Korwin i Bosak plują na Andruszkiewicza Jan 4 16:39 1
pozorność i ułomność polskiej suwerenności Jan 4 13:07 1
histeryczne reakcje islamofobiczne i rasistowskie Jan 4 13:02 1
ilu nas jest Jan 4 11:30 2
Brazylia zaszczepiona przeciwko Imperium Zła Jan 4 10:08 1
Nie Andruszkiewicza gnoją, ale Polskę Jan 4 10:07 1
I po co liżecie dupę Rosji, narodowcy? Jan 4 10:07 1
Rosyjski atak na narodowców Jan 4 10:06 1
Tusk reprezentuje w UE Niemcy Jan 4 10:04 1
czyli teraz w tym kraju sowieckim można iść do pierdla za konto na facebooku? Jan 3 23:24 2
O diabelskich źródłach komunizmu. Stalin był SATANISTĄ Jan 3 21:45 1
"Misiewicze" z PiS spowodowali wzrost wartości spółek Skarbu Państwa o 75 mld PLN Jan 3 10:48 1
Rosyjska agentka Magdalena Fitas-Dukaczewska ucieka od przesłuchania Jan 3 10:46 1
Agresja rosyjska jest niesłychana Jan 3 09:16 1
Sex! Jan 2 21:20 1
liczne zaczerwienia i siniaki na łokciu oraz na nogach Jan 2 18:04 1
Dezentrale Plattformen zur Förderung des Links- und Rechtsterrorismus Jan 2 15:03 1
SKW OBCIĄGA KUTASA Jan 2 13:14 1
w poszukiwaniu żydowskich uciekinierów Jan 2 09:55 1