PiS daje nowe uprawnienia kolejnej służbie

[chan] po_polsku
Feb 16 14:22 [raw]

Po tym, jak Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu i zyskała nowe kompetencje, rząd Prawa i Sprawiedliwości przeforsował właśnie ustawę o Straży Marszałkowskiej. Funkcjonariusze, którzy dotąd pilnowali porządku na terenie parlamentu, teraz będą poszukiwać również znacznie poważniejszych zagrożeń. Bez żadnych poprawek przyjął wczoraj Senat ustawę o Straży Marszałkowskiej. Nie przeszły zastrzeżenia opozycji, ani też wniosek o odrzucenie projektu, zgłoszony przez senatora Piotra Florka z Platformy Obywatelskiej. Wynik głosowania jest potwierdzeniem, że celem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest wzmocnienie uprawnień wszystkich możliwych służb, przy jednoczesnym usprawnieniu mechanizmów bezpośredniej kontroli nad nimi. Straż Marszałkowska zwiększy zatrudnienie o 130 osób. To poważna zmiana, bo obecnie służba ta liczy 160 pracowników. Zwiększenie liczby członków personelu dotyczyć będzie szeregowych funkcjonariuszy, których przybędzie 120, oraz 10 etatów przewidzianych dla pracowników cywilnych. Ustawa wyposaża służbę w nowe możliwości i obowiązki. Teraz strażnicy będą mogli między innymi prowadzić rozpoznania pirotechniczno-radiologiczne osób, pojazdów, terenów oraz obiektów Sejmu i Senatu, podejmować działania nakierowane na neutralizację zagrożeń i wykrywanie urządzeń podsłuchowych na terenach, w obiektach i urządzeniach będących w zarządzie Kancelarii Sejmu i zarządzie Kancelarii Senatu. Oprócz wymienionych zadań Straż Marszałkowska zajmować się będzie tym, co dotychczas – ochroną terenów, obiektów i urządzeń zarządzanych przez Kancelarię Sejmu i Kancelarię Senatu, w tym przy użyciu urządzeń służących do rejestracji obrazu i dźwięku oraz konwojowanie wartości pieniężnych, mienia i dokumentów. Strażnicy mogą również legitymować osoby znajdując się na terenie wymienionych obiektów oraz sprawdzać ich bagaże. Kilka miesięcy temu zdominowany przez PiS parlament przyjął ustawę o Służbie Ochrony Państwa. SOP, w odróżnieniu od swojej poprzedniczki – BOR – może wykonywać czynności rozpoznawczo-operacyjne oraz „w szczególnie uzasadnionych przypadkach” – nawiązywać współpracę z osobami cywilnymi, które będą otrzymywać wynagrodzenie. W tym celu został utworzony specjalny fundusz operacyjny. Współpracownikami SOP mogą być nawet senatorowie, posłowie, sędziowie, adwokaci, radcy prawni, dziennikarze oraz osoby zasiadające we władzach spółek medialnych. Innymi słowy, służba ta może widzieć wszystko o wszystkich. I posiada do tego odpowiednie narzędzia – podsłuchy, podsłuchy rozmów telefonicznych, prawo do kontroli korespondencji, również elektronicznej, dostępu do elektronicznych nośników danych i kontroli zawartości przesyłek, kontroli osób i bagażu, legitymowania i zatrzymywania podejrzanych, kontroli bezpieczeństwa obiektów i pojazdów.

[chan] po_polsku
Feb 16 19:01 [raw]

Pis = komuna

[chan] po_polsku
Feb 16 19:10 [raw]

pis = pzpr

[chan] po_polsku
Feb 16 23:14 [raw]

Co w tym dziwnego? Każda organizacja przestępcza dba o swoje interesy.

[chan] po_polsku
Feb 17 08:23 [raw]

I bardzo dobrze. Mniej putinowskich zielonych ludzików będzie rozrabiać i szpiegować w Sejmie.

[chan] po_polsku
Feb 17 14:14 [raw]

A chiny robią co chcą

[chan] po_polsku
Feb 17 14:36 [raw]

Polska nie istnieje

[chan] po_polsku
Feb 17 14:41 [raw]

Agresywne ataki nieprzyjaciół Polski w ostatnich miesiącach dowodzą, że istnieje i co więcej, staje się coraz silniejsza.

[chan] po_polsku
Feb 17 17:44 [raw]

Większym wrogiem dla polski od Rosji są komunistyczne chiny i jedwabny szlak.

[chan] po_polsku
Feb 17 17:48 [raw]

Nie. Dzięki idei Jedwabnego Szlaku Kaczyński wziął Amerykanów za jaja i zmusił ich do zainstalowania w Polsce swojej armii. Dostali proste ultimatum: "Polska będzie bezpieczna, a ochronę zapewnią jej albo Chiny albo USA - wybór jest wasz". Tak prowadzi się politykę.

[chan] po_polsku
Feb 17 17:53 [raw]

Co zaoferujemy Chinczykom w zamian jabka których nie jedzą?

[chan] po_polsku
Feb 17 17:57 [raw]

Miejsce na mapie. Wystarczy minimalna wiedza geopolityczna by zrozumieć tę potęgę lokalizacji i wynikające z niej niekiedy nawet wielesetletnie dybania innych krajów na nasz kawałek Ziemi.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:03 [raw]

Ja bym chinolom nie ufał, są gorsi od Rosjan.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:12 [raw]

Możemy się nimi nie przejmować, jesteśmy teraz ulubieńcami wujka Sama.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:19 [raw]

Chinole w swoich smartwonach istalowali tylne furtki, wywiad chiński wie o nas praktycznie wszystko.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:30 [raw]

Za kilka lat jeśli ktoś nie zadba o zabezpieczenia Tora i inne opcje bezpiecznej komunikacji to zacznie się rezygnowanie z łączności przez internet i do łaski wrócą radia ;-)

[chan] po_polsku
Feb 17 18:34 [raw]

Jakie twoim zdaniem są największe słabości sieci tor?

[chan] po_polsku
Feb 17 18:39 [raw]

Za dystrybucję produktów agencji wywiadu elektronicznego Chin występującej na świecie między innymi pod nazwą "Huawei" podziękuj firmom T-Mobile i Play.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:40 [raw]

Jestem głównie użytkownikiem. Nie informatykiem. Wiem jak Tor działa ale brak mi wiedzy, żeby zagłębić się w szczególy . Coraz częściej się czyta w sieci, że można jakimś cudem dostać się do uktytych serwisów. Przyczyniaja się do tego między innymi ludzie, którzy nie zastosowali się do zalecen developera i mają relaya + hs na jednej maszynie. Czytałem też że można przechwycić czyjeś IP ale komentarze na ten temat są różne. Jak już powiedziałem jestem głównie uzytkownikiem z przeciętną albo nawet minimalna wiedzą. To tyle odnośnie słabości. Na pewno nie podoba mi się to, że Tor jednak jest powolny.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:40 [raw]

Bycie produktem służb specjalnych USA. Opieranie się na kilku zaufanych węzłach-katalogach. Beznadziejność developerów mających na sumieniu wielokrotne ignorowanie krytycznych luk. Hostowanie większości węzłow na VPSach, będących z definicji i mocy prawa pod kontrolą służb.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:54 [raw]

"Bycie produktem służb specjalnych USA." Marynarka USA "Opieranie się na kilku zaufanych węzłach-katalogach. Beznadziejność developerów mających na sumieniu wielokrotne ignorowanie krytycznych luk. Hostowanie większości węzłow na VPSach, będących z definicji i mocy prawa pod kontrolą służb." Jaka sieć jest lepsza od sieci tor?

[chan] po_polsku
Feb 17 18:59 [raw]

"Opieranie się na kilku zaufanych węzłach-katalogach. Beznadziejność developerów mających na sumieniu wielokrotne ignorowanie krytycznych luk. Hostowanie większości węzłow na VPSach, będących z definicji i mocy prawa pod kontrolą służb." >Jaka sieć jest lepsza od sieci tor? I2P - trasowanie czosnkowe jest znacznie lepsze od cebulowego, a zaufanie nie koncentruje się w kilku maszynach.

[chan] po_polsku
Feb 17 20:08 [raw]

Dlaczego w sieci tor nie zastosują trasowania czosnkowego?

[chan] po_polsku
Feb 17 20:30 [raw]

Bo stosują trasowanie cebulowe, co jest istotą protokołu Tor.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:01 [raw]

Podaj przykład z tym wolnym torem. Jakieś konkrety?

[chan] po_polsku
Feb 17 21:15 [raw]

Już sama idea tego trasowania powoduje wg mnie jego powolność. 1. Odpalam przeglądarkę i wpisuję adres strony. Czekam, czekam i czekam aż się uruchomi . Często wywala komunikat, że nie można wyświetlić a strona działa. Ustawienia torrc sa ok. Ustawienia apachea też bo bez tora na odpowiednim porcie strona otwiera się migiem. 2. Używam kilku programów do komunikacji. Jeśli są uruchomione normalnie to działaja sprawnie. Jesli ustawiam socks5 i tora to komunikacja spowalnia masakrycznie. 3. Cokolwiek z kompa przrzekierowuję na tora (lokalnego albo zdalny serwer) to zaczyna się slamazarzyć i nie wydaje mi się aby było na to jakieś lekarstwo.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:20 [raw]

Tu macie ostateczne rozstrzygnięcie problemu powolności Tora: https://eprint.iacr.org/2017/954.pdf Wersja TL;DR: Anonimowość, duża przepustowość, niskie opóźnienia: Wybierz dowolne dwa spośród trzech, z niewybranego trzeciego musisz zawsze zrezygnować.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:32 [raw]

Napisz konkretnie jaka strona wolno chodzi. http://hjgjhg https://jkhkjh i testujemy

[chan] po_polsku
Feb 17 21:44 [raw]

To moje strony więc raczej linkami się nie podzielę ale problem dotyczy generalnie wszystkich stron. Tor już tak ma chyba skoro zapytania idą przez wiele maszyn.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:48 [raw]

Jeśli problem dotyczy wszystkich stron to podaj przykłady. Może po prostu masz wolne lub zapchane łącze i niepotrzebnie narzekasz. Napisz konkretnie i testujemy.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:59 [raw]

Pierwsza z brzegu. Blog Kranga http://54ogum7gwxhtgiya.onion/ Zanim sie otworzy strona to czekam około 7-10 sekund . Podobnie przy każdej innej.

[chan] po_polsku
Feb 17 22:07 [raw]

Taka jest cena prawie anonimowości.

[chan] po_polsku
Feb 17 22:16 [raw]

Ciekawa jak działa gnunet.

[chan] po_polsku
Feb 17 22:44 [raw]

Może zrobił limit prędkości lub dowalił zbędne pliki lub nie ma dobrego transferu. Potestuj szybkość np na tych. http://underdj5ziov3ic7.onion/ http://wqekut2pocn45hwp.onion/forums/index.php U mnie pyka.

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
JEBAC KURWE POLICJE Jun 21 11:13 55
Kiedy zostaną sprostowane kłamstwa na temat Antoniego Macierewicza? Jun 21 09:09 2
Polska rośnie w siłę, polska gospodarka jest coraz silniejsza i zaczyna być liderem Europy Wschodniej Jun 21 08:48 9
Są granice kompromisu, poza które cofnąć się nie wolno Jun 21 08:12 1
Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty Jun 21 07:06 1
Magia szamanistyczna działa skutecznie - polscy "piłkarze" zgnojeni Jun 21 06:00 3
Magia szamanistyczna DZIAŁA Jun 21 04:52 6
RE: Prostytutki oburzone! Okrutne słowa klientów. Powołują się na RODO Jun 20 21:58 5
"To miejsce zdrajców i pedofilów". Clint Eastwood zapowiada walkę z Hollywood Jun 20 20:09 1
STOP SOROS Jun 20 17:42 3
Chcą pamiętać tylko o zbrodniach nazizmu, a nie komunizmu Jun 20 17:05 2
Chorzy psychicznie lewacy chcą ocenzurować sieć Jun 20 16:59 1
диверсия, говорите? Jun 20 16:48 8
WYTRYSK ABERRACJI Jun 20 16:14 1
Ćwiczenia w Polsce hipnotycznego sterowania człowiekiem przed realizacją "zamachów terrorystycznych" Jun 20 14:45 1
RODO a cezura internetu? Jun 20 12:13 4
JAK SKW OBCIĄGA. Jun 20 08:33 1
Grillowanie kacapii przez UK Jun 20 06:18 1
Koniec ruskiego szczucia ONZ na Izrael Jun 20 06:06 1
PRL-owkie rządy pomazańców gruzińskiego dewianta i jego następców Jun 20 06:06 1
mecz ... Jun 19 22:35 1
Zamach terorystyczny - zabawa ? Jun 19 17:56 4
Sędziowskie zielone ludzki znowu wierzgają przeciwko desowietyzacji sądów Jun 19 17:31 1
PO reprezentuje mafię Jun 19 15:01 1
Wszyscy uczniowie szkół średnich z Lublina zostali wezwani Jun 19 15:01 1
SZMALCOWNICY Jun 19 15:01 1
Dalsze aresztowania w sprawie kolejnej afery PO-PSL Jun 19 15:01 1
Mafia sędziowska skarży się "zagranico" Jun 19 14:56 1
To już jutro! Ostatni moment, by zaprotestować przeciwko cenzurze internetu Jun 19 12:52 5
Czy czeka nas cenzura Internetu? Jun 19 12:36 27
Pozostało już tylko jedno zasadnicze pytanie – kto pociąga za sznurki? Jun 19 08:37 1
Patriotyzm - absurd i głupota Jun 19 01:41 3
Wiara - co to takiego? Jun 19 01:35 2
Nowe anonimowe forum Jun 19 00:25 1
Bardziej agresywne podejście do obrony kraju przed cyberatakami Jun 18 18:40 1
Amerykańska dominacja w kosmosie Jun 18 18:36 1
Kupię płytę głowną Abit KD7-RAID Jun 18 13:24 1
Dociskanie śruby kacapom Jun 18 13:06 1
Kolejna afera rządów PO-PSL Jun 18 12:54 1
Zdrada stanu Jun 18 12:52 1
Kto, kiedy, z kim i gdzie zawarł taką umowę? Jun 18 12:50 1
10 grzechów PiS które zmniejszyły szanse podejrzanych na sprawiedliwy proces w Polsce, to Jun 18 11:20 2
Macierewicz wciąż MON Jun 18 10:58 3
Należy wpisać zwycięstwo PO do Konstytucji. Jun 18 10:56 1
KSIĄŻE NOCY Jun 18 10:55 1
Brońcie dalej niezależności sądownictwa... od prawa, gawnojedy. Jun 18 10:54 1
Profesjonalnie zorganizowane nawoływanie do łamania prawa Jun 18 09:50 1
Charyzma, uległość, podatność Jun 18 07:48 3
Targowiczanie opluwają Polskę Jun 18 06:51 3
chan russia Jun 17 22:31 11
Polska ma zbyt małe zasoby kapitału intelektualnego Jun 17 20:24 1
Kłamstwa, manipulacje, skandale. 50 afer PiS na 2-lecie rządów Jun 17 20:19 1
Jerzy Zięba - Szarlatan czy Zbawiciel Jun 17 20:07 1
7-godzinny dzień pracy dla rodziców? Projekt ustawy jest już w Sejmie! Jun 17 19:54 8
Dane DNA w serwisach genealogicznych mogą być wykorzystane w dochodzeniach Jun 17 17:54 2
Izraelski polityk o supremacji rasy żydowskiej Jun 17 16:25 2
Policjanci bardzo ciężko pobici przez zawodnika sportów walki, zawodowego... Jun 17 16:23 1
15 dilerów dopalaczy w areszcie. Handlarze mają już nowy sposób! Jun 17 16:22 1
Nowe prawo w Australii. Zmienia podejście do tajemnicy spowiedzi Jun 17 16:18 5
Zatrzymano mężczyznę, który przekazał dopalacze nastolatkom Jun 17 16:15 1
Doszukiwanie się trzeciego albo i czwartego dna, wielopiętrowych spisków. Jun 17 15:48 1
PiS nie zamiata afer pod dywan Jun 17 14:49 1
Sprawa smoleńska nie jest częścią gry politycznej, lecz częścią polskiego bytu narodowego Jun 17 14:07 1
Wzorowa praca służb ws. GetBack Jun 17 14:04 1
Spowiedź - najbardziej demoralizujący obyczaj naszych czasów? Jun 17 12:45 3
Federalna Służba Wywiadowcza (BND) prowadziła od końca lat 90. elektroniczną inwigilację Jun 17 11:19 1
Potrzeby seksualne księży Jun 17 11:13 2
Polskim specjalistom od  Chin jest wygodniej nie mówić o  pewnych tematach Jun 17 07:52 1
RDX w Smoleńsku – Pieczęć Putina oraz FSB Jun 17 06:00 1
Przed rosyjską ambasadą w Holandii ustawiono 298 krzeseł Jun 17 05:55 1
Podjął grę z Putinem przeciwko polskiemu prezydentowi Jun 17 05:55 1
Dowód tego, że doszło do eksplozji i że samolot został zniszczony na jej skutek Jun 17 05:55 1
Policja złapała CBA na podkładaniu dowodów Jun 17 02:33 5
instalacja diaspory Jun 16 19:38 1
Prostytutki oburzone! Okrutne słowa klientów. Powołują się na RODO Jun 16 18:42 3
https://www.youtube.com/watch?v=59HQZMC9j6Y Jun 16 17:17 26
Rozpoczyna się wojna z Ziębą i krytykami szczepień Jun 16 16:35 30
W USA uchwalają CREEPER Act - zakaz importu seks-lalek o wyglądzie dzieci Jun 16 14:15 3
Czesi nie chcą izraelskich radarów Jun 16 13:41 1
Wabił na cukierki, prosił, żeby nikomu nie mówiła. 66-letni pedofil... Jun 16 13:35 1
Sprzątanie gawnojedów w USA Jun 16 12:40 2
Osaczany putinek sra pod siebie Jun 16 12:37 4
Odbudowa narodu i państwa Jun 16 12:35 1
test Jun 16 11:24 4
Miejscowość Stanisławów w gminie Baranów Jun 16 10:04 3
Podatek od linków, czyli dlaczego reforma praw autorskich w UE powinna martwić programistów i każdego, kto korzysta z internetu? Jun 16 06:18 4
Генерал или поляки Jun 15 17:05 1
Biegli wykryli w jego organizmie wysokie stężenie amfetaminy Jun 15 15:51 1
умрите, пенсы, сегодня! Jun 15 13:31 1
корабль обречённых идиотов Jun 15 12:11 2
Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna miał składać seksualne propozycje nieletnim w zamian za pieniądze Jun 15 12:08 1
Закуси-ка этим, "патриот" Jun 15 10:04 1
Мотивы одноклеточных псевдопатриотов. Jun 15 09:57 1
Самое педерастическое и лживое место в БМ это канал ru.politics Jun 15 09:57 3
Duże różnice w zdrowiu dzieci szczepionych i nieszczepionych Jun 14 19:13 1
Przeczytajcie UWAŻNIE i dajcie znać, czy znaleźliście coś ciekawego Jun 14 18:18 1
Dane jak narkotyki. Policja szkoli psy, aby wykrywały smartfony i karty pamięci Jun 14 18:07 9
Rosja wprowadza surowy nadzór nad Internetem Jun 14 18:05 9
Polska jest starą demokracją. Ma silne tradycje obywatelskie i słabe biurokratyczne. Jun 14 17:42 1
Operacja GetBack Jun 14 17:39 1