PiS daje nowe uprawnienia kolejnej służbie

[chan] po_polsku
Feb 16 14:22 [raw]

Po tym, jak Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu i zyskała nowe kompetencje, rząd Prawa i Sprawiedliwości przeforsował właśnie ustawę o Straży Marszałkowskiej. Funkcjonariusze, którzy dotąd pilnowali porządku na terenie parlamentu, teraz będą poszukiwać również znacznie poważniejszych zagrożeń. Bez żadnych poprawek przyjął wczoraj Senat ustawę o Straży Marszałkowskiej. Nie przeszły zastrzeżenia opozycji, ani też wniosek o odrzucenie projektu, zgłoszony przez senatora Piotra Florka z Platformy Obywatelskiej. Wynik głosowania jest potwierdzeniem, że celem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest wzmocnienie uprawnień wszystkich możliwych służb, przy jednoczesnym usprawnieniu mechanizmów bezpośredniej kontroli nad nimi. Straż Marszałkowska zwiększy zatrudnienie o 130 osób. To poważna zmiana, bo obecnie służba ta liczy 160 pracowników. Zwiększenie liczby członków personelu dotyczyć będzie szeregowych funkcjonariuszy, których przybędzie 120, oraz 10 etatów przewidzianych dla pracowników cywilnych. Ustawa wyposaża służbę w nowe możliwości i obowiązki. Teraz strażnicy będą mogli między innymi prowadzić rozpoznania pirotechniczno-radiologiczne osób, pojazdów, terenów oraz obiektów Sejmu i Senatu, podejmować działania nakierowane na neutralizację zagrożeń i wykrywanie urządzeń podsłuchowych na terenach, w obiektach i urządzeniach będących w zarządzie Kancelarii Sejmu i zarządzie Kancelarii Senatu. Oprócz wymienionych zadań Straż Marszałkowska zajmować się będzie tym, co dotychczas – ochroną terenów, obiektów i urządzeń zarządzanych przez Kancelarię Sejmu i Kancelarię Senatu, w tym przy użyciu urządzeń służących do rejestracji obrazu i dźwięku oraz konwojowanie wartości pieniężnych, mienia i dokumentów. Strażnicy mogą również legitymować osoby znajdując się na terenie wymienionych obiektów oraz sprawdzać ich bagaże. Kilka miesięcy temu zdominowany przez PiS parlament przyjął ustawę o Służbie Ochrony Państwa. SOP, w odróżnieniu od swojej poprzedniczki – BOR – może wykonywać czynności rozpoznawczo-operacyjne oraz „w szczególnie uzasadnionych przypadkach” – nawiązywać współpracę z osobami cywilnymi, które będą otrzymywać wynagrodzenie. W tym celu został utworzony specjalny fundusz operacyjny. Współpracownikami SOP mogą być nawet senatorowie, posłowie, sędziowie, adwokaci, radcy prawni, dziennikarze oraz osoby zasiadające we władzach spółek medialnych. Innymi słowy, służba ta może widzieć wszystko o wszystkich. I posiada do tego odpowiednie narzędzia – podsłuchy, podsłuchy rozmów telefonicznych, prawo do kontroli korespondencji, również elektronicznej, dostępu do elektronicznych nośników danych i kontroli zawartości przesyłek, kontroli osób i bagażu, legitymowania i zatrzymywania podejrzanych, kontroli bezpieczeństwa obiektów i pojazdów.

[chan] po_polsku
Feb 16 19:01 [raw]

Pis = komuna

[chan] po_polsku
Feb 16 19:10 [raw]

pis = pzpr

[chan] po_polsku
Feb 16 23:14 [raw]

Co w tym dziwnego? Każda organizacja przestępcza dba o swoje interesy.

[chan] po_polsku
Feb 17 08:23 [raw]

I bardzo dobrze. Mniej putinowskich zielonych ludzików będzie rozrabiać i szpiegować w Sejmie.

[chan] po_polsku
Feb 17 14:14 [raw]

A chiny robią co chcą

[chan] po_polsku
Feb 17 14:36 [raw]

Polska nie istnieje

[chan] po_polsku
Feb 17 14:41 [raw]

Agresywne ataki nieprzyjaciół Polski w ostatnich miesiącach dowodzą, że istnieje i co więcej, staje się coraz silniejsza.

[chan] po_polsku
Feb 17 17:44 [raw]

Większym wrogiem dla polski od Rosji są komunistyczne chiny i jedwabny szlak.

[chan] po_polsku
Feb 17 17:48 [raw]

Nie. Dzięki idei Jedwabnego Szlaku Kaczyński wziął Amerykanów za jaja i zmusił ich do zainstalowania w Polsce swojej armii. Dostali proste ultimatum: "Polska będzie bezpieczna, a ochronę zapewnią jej albo Chiny albo USA - wybór jest wasz". Tak prowadzi się politykę.

[chan] po_polsku
Feb 17 17:53 [raw]

Co zaoferujemy Chinczykom w zamian jabka których nie jedzą?

[chan] po_polsku
Feb 17 17:57 [raw]

Miejsce na mapie. Wystarczy minimalna wiedza geopolityczna by zrozumieć tę potęgę lokalizacji i wynikające z niej niekiedy nawet wielesetletnie dybania innych krajów na nasz kawałek Ziemi.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:03 [raw]

Ja bym chinolom nie ufał, są gorsi od Rosjan.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:12 [raw]

Możemy się nimi nie przejmować, jesteśmy teraz ulubieńcami wujka Sama.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:19 [raw]

Chinole w swoich smartwonach istalowali tylne furtki, wywiad chiński wie o nas praktycznie wszystko.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:30 [raw]

Za kilka lat jeśli ktoś nie zadba o zabezpieczenia Tora i inne opcje bezpiecznej komunikacji to zacznie się rezygnowanie z łączności przez internet i do łaski wrócą radia ;-)

[chan] po_polsku
Feb 17 18:34 [raw]

Jakie twoim zdaniem są największe słabości sieci tor?

[chan] po_polsku
Feb 17 18:39 [raw]

Za dystrybucję produktów agencji wywiadu elektronicznego Chin występującej na świecie między innymi pod nazwą "Huawei" podziękuj firmom T-Mobile i Play.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:40 [raw]

Jestem głównie użytkownikiem. Nie informatykiem. Wiem jak Tor działa ale brak mi wiedzy, żeby zagłębić się w szczególy . Coraz częściej się czyta w sieci, że można jakimś cudem dostać się do uktytych serwisów. Przyczyniaja się do tego między innymi ludzie, którzy nie zastosowali się do zalecen developera i mają relaya + hs na jednej maszynie. Czytałem też że można przechwycić czyjeś IP ale komentarze na ten temat są różne. Jak już powiedziałem jestem głównie uzytkownikiem z przeciętną albo nawet minimalna wiedzą. To tyle odnośnie słabości. Na pewno nie podoba mi się to, że Tor jednak jest powolny.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:40 [raw]

Bycie produktem służb specjalnych USA. Opieranie się na kilku zaufanych węzłach-katalogach. Beznadziejność developerów mających na sumieniu wielokrotne ignorowanie krytycznych luk. Hostowanie większości węzłow na VPSach, będących z definicji i mocy prawa pod kontrolą służb.

[chan] po_polsku
Feb 17 18:54 [raw]

"Bycie produktem służb specjalnych USA." Marynarka USA "Opieranie się na kilku zaufanych węzłach-katalogach. Beznadziejność developerów mających na sumieniu wielokrotne ignorowanie krytycznych luk. Hostowanie większości węzłow na VPSach, będących z definicji i mocy prawa pod kontrolą służb." Jaka sieć jest lepsza od sieci tor?

[chan] po_polsku
Feb 17 18:59 [raw]

"Opieranie się na kilku zaufanych węzłach-katalogach. Beznadziejność developerów mających na sumieniu wielokrotne ignorowanie krytycznych luk. Hostowanie większości węzłow na VPSach, będących z definicji i mocy prawa pod kontrolą służb." >Jaka sieć jest lepsza od sieci tor? I2P - trasowanie czosnkowe jest znacznie lepsze od cebulowego, a zaufanie nie koncentruje się w kilku maszynach.

[chan] po_polsku
Feb 17 20:08 [raw]

Dlaczego w sieci tor nie zastosują trasowania czosnkowego?

[chan] po_polsku
Feb 17 20:30 [raw]

Bo stosują trasowanie cebulowe, co jest istotą protokołu Tor.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:01 [raw]

Podaj przykład z tym wolnym torem. Jakieś konkrety?

[chan] po_polsku
Feb 17 21:15 [raw]

Już sama idea tego trasowania powoduje wg mnie jego powolność. 1. Odpalam przeglądarkę i wpisuję adres strony. Czekam, czekam i czekam aż się uruchomi . Często wywala komunikat, że nie można wyświetlić a strona działa. Ustawienia torrc sa ok. Ustawienia apachea też bo bez tora na odpowiednim porcie strona otwiera się migiem. 2. Używam kilku programów do komunikacji. Jeśli są uruchomione normalnie to działaja sprawnie. Jesli ustawiam socks5 i tora to komunikacja spowalnia masakrycznie. 3. Cokolwiek z kompa przrzekierowuję na tora (lokalnego albo zdalny serwer) to zaczyna się slamazarzyć i nie wydaje mi się aby było na to jakieś lekarstwo.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:20 [raw]

Tu macie ostateczne rozstrzygnięcie problemu powolności Tora: https://eprint.iacr.org/2017/954.pdf Wersja TL;DR: Anonimowość, duża przepustowość, niskie opóźnienia: Wybierz dowolne dwa spośród trzech, z niewybranego trzeciego musisz zawsze zrezygnować.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:32 [raw]

Napisz konkretnie jaka strona wolno chodzi. http://hjgjhg https://jkhkjh i testujemy

[chan] po_polsku
Feb 17 21:44 [raw]

To moje strony więc raczej linkami się nie podzielę ale problem dotyczy generalnie wszystkich stron. Tor już tak ma chyba skoro zapytania idą przez wiele maszyn.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:48 [raw]

Jeśli problem dotyczy wszystkich stron to podaj przykłady. Może po prostu masz wolne lub zapchane łącze i niepotrzebnie narzekasz. Napisz konkretnie i testujemy.

[chan] po_polsku
Feb 17 21:59 [raw]

Pierwsza z brzegu. Blog Kranga http://54ogum7gwxhtgiya.onion/ Zanim sie otworzy strona to czekam około 7-10 sekund . Podobnie przy każdej innej.

[chan] po_polsku
Feb 17 22:07 [raw]

Taka jest cena prawie anonimowości.

[chan] po_polsku
Feb 17 22:16 [raw]

Ciekawa jak działa gnunet.

[chan] po_polsku
Feb 17 22:44 [raw]

Może zrobił limit prędkości lub dowalił zbędne pliki lub nie ma dobrego transferu. Potestuj szybkość np na tych. http://underdj5ziov3ic7.onion/ http://wqekut2pocn45hwp.onion/forums/index.php U mnie pyka.

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
Rusofobia albo śmierć Mar 19 20:36 5
Zamach terorystyczny - czy pomysł na zabawe ? Mar 19 16:19 14
PIS zakaże Bitcoin w Polsce - LOL - Ciekawe JAK? Mar 19 15:31 3
Obława na pirackie kopie Windowsa? Mar 18 22:20 32
Polski haker wpadł w Belgii Mar 18 09:17 2
ich szef zasugerował, żeby nie mówić publicznie o tym, co widzieli w Moskwie Mar 17 16:27 4
Rosja odpowiada za próbę zabójstwa Siergieja Skripala i jego córki Mar 17 16:07 3
Kalendarium zamachu Mar 17 15:40 1
Nie było gen. Błasika w kokpicie, ani w kabinie, ale komisja ustaliła między sobą, że generał będzie. Mar 17 15:32 1
Komisja Jerzego Millera pracowała pod z góry ustaloną tezę Mar 17 15:32 1
ten fragment został wycięty, pominięty, uznano, że nie ma co go analizować Mar 17 15:31 1
wbrew faktom komisja Millera stwierdziła „obecność” śp. generała Andrzeja Błasika w kokpicie Tupolewa Mar 17 15:31 1
Czy to przypadek Mar 17 15:31 1
Strach zwolenników „pancernej brzozy” Mar 17 14:54 23
Płacimy trzy razy większe podatki niż chłopi pańszyźniani i nadal nie uważamy się za niewolników Mar 17 14:21 1
Przez 6 lat blisko 50 milionów do podziału dla rodziny Owsiaków! Mar 17 14:21 1
Ile dostali w łapę? Na marginesie oszustwa szczepionkowego Mar 17 14:20 1
"strefy wybuchów" zamieniono na "strefy pożarów" Mar 17 14:15 3
"Komisja Millera" z rozmysłem fałszowała informacje Mar 17 14:15 1
Komisja fałszerzy Millera Mar 17 14:12 1
Powstanie raport dotyczący sposobu „fałszowania prawdy na temat dramatu smoleńskiego” Mar 17 14:11 1
Ofiary zabójstw przeprowadzonych na zlecenie rosyjskich władz Mar 17 12:43 1
Prezydent USA poważnie traktuje sojusz z Polską Mar 17 12:42 1
Mateusz Piskorski nie wyjdzie z aresztu Mar 17 11:53 15
267JEBAC KURWE POLICJE Mar 17 09:04 1
JEBAC KURWE POLICJE Mar 17 08:59 56
266JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 16 21:44 1
Na co mają iść pieniądze z naszych podatków Mar 16 19:46 1
Korwin Mar 16 19:45 1
Infoanarchizm Mar 16 19:27 1
Encyklopedia wiedzy o globalnym spisku Mar 16 19:10 1
Tomasz Sekielski o pedofilii w Kościele: „Trzeba wywołać wstrząs". Mar 16 19:07 1
Głupi daje sobą manipulować Mar 16 13:49 1
265JEBAC KURWE POLICJE Mar 16 09:36 1
264JEBAC KURWE POLICJE Mar 16 09:21 1
263JEBAC KURWE POLICJE Mar 16 08:25 1
Znany specjalista od wizerunku Piotr Tymochowicz. pobity w areszcie? Wzmocniono ochronę Mar 15 16:37 1
262JEBAC KURWE POLICJE Mar 15 06:44 1
261JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 14 19:33 2
PRZEPAŚĆ Mar 14 18:02 1
260JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 14 17:57 1
Pedofile w sieci. Prawie 14 tys. zgłoszeń w zeszłym roku w Polsce. Mar 14 17:30 1
259JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 14 16:00 1
Stephen Hawking is in court Mar 14 10:24 1
Blockchain w edukacji – Polacy robią największe na świecie wdrożenie. Mar 14 00:58 8
Poradnik dla żółtodziobów Mar 13 18:26 2
258JEBAC KURWE POLICJE Mar 13 18:01 1
Jak policja namierzyła, przejęła i prowadziła wielki bazar narkotykowy Mar 13 17:38 5
Ksiądz z Podkarpacia zszokował wiernych. Muszą chodzić po sąsiadach i zbierać pieniądze na Kościół Mar 13 16:43 1
Polowanie na czarownice? Mar 12 22:29 3
257JEBAC KURWE POLICJE Mar 12 18:26 1
256JEBAC KURWE POLICJE Mar 12 16:38 1
255JEBAC KURWE POLICJE Mar 12 15:06 1
254JEBAC KURWE POLICJE Mar 12 11:33 1
Kolejne postępy cenzury Mar 11 17:51 2
Pokaż, co masz w komputerze Mar 11 17:45 1
Wolność i własność w Internecie Mar 11 17:43 1
47 000 osób może zostać wezwanych na policję, bo duży sprzedawca z Allegro nie płacił podatków Mar 11 16:57 1
Bawiłem się świetnie Mar 11 12:37 1
Na Gadu-Gadu trwa obecnie jeden wielki festiwal pedofilów – i to niestety nawet nie jest przesadzony nagłówek Mar 10 19:11 29
253JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 10 16:36 1
Były doradca prezydenta Donalda Trumpa: "kryptowaluty to wolność" Mar 10 12:51 2
Blockchain wykorzystany w wyborach prezydenckich Mar 10 12:45 1
252JEBAC KURWE POLICJE Mar 10 11:44 1
251JEBAC KURWE POLICJE Mar 10 09:25 1
Hollywood to zinstytucjonalizowana pedofilia Mar 9 21:06 4
Pedofil wykorzystał 12-latkę w pokoju hotelowym Mar 9 19:24 1
Pracownicy kościoła gwałcili parafianki. To ojciec i syn Mar 9 19:04 2
250JEBAC KURWE POLICJE Mar 9 17:28 1
249JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 9 11:26 2
O czym 90% katolików nie wie Mar 9 04:42 3
Przedsiębiorstwo Holokaust - Norman Finkelstein Mar 9 00:20 2
248JEBAC KURWE POLICJE Mar 8 21:11 2
ABW zatrzymało islamskiego terrorystę Mar 8 21:08 1
Areszt Piskorskiego przedłużony do godziny 8:15 Mar 8 17:55 5
Rasputin – przewodnik duchowy, prorok, bestia Mar 8 17:41 2
Policja ponownie nagrodzona Złotymi Blachami za walkę z piractwem Mar 8 17:22 1
Piractwo komputerowe Mar 8 17:19 1
Pierwszy wyrok w Polsce ws. bitcoinów. Handel z 32-procentowym podatkiem Mar 8 17:17 7
Kilka dowodów na to, że USA są państwem zbrodniczym Mar 8 17:15 2
24J7EBAĆ KURWE POLICJE Mar 8 09:25 1
Portale dezinformacyjne Mar 7 19:45 3
246JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 7 18:55 2
Pedofil w twoim domu? Mar 7 18:44 6
Polskie władze „persona non grata” w Białym Domu? Mar 7 14:30 1
Próbowano otruć rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii? Mar 7 14:30 1
Znane są co najmniej trzy typy substancji, którymi dysponują rosyjskie służby Mar 6 22:46 2
245JEBAĆ KURWE POLICJE Mar 6 21:33 1
244JEBAC KURWE POLICJE Mar 6 17:11 1
P2P Mar 6 15:25 1
243JEBAC KURWE POLICJE Mar 6 08:46 1
Pierwsza regulacja kryptowalut przyjęta. Jest definicja cyfrowych pieniędzy i objęcie giełd obowiązkiem raportowania do władz Mar 5 23:57 1
Miał skatować 4-miesięcznego szczeniaka. Możliwy wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania Mar 5 19:32 4
Jak wykształcić killera Mar 5 15:21 1
Pracownicy w natarciu Mar 5 15:21 1
242JEBAC KURWE POLICJE Mar 5 11:21 1
Błędy w myśleniu antypatriotów Mar 4 22:10 1
Błędy w myśleniu nacjonalistów Mar 4 21:55 1
Chcą wprowadzić w Polsce cenzurę internetu Mar 4 21:46 6
BTC Mar 4 20:36 10