Jak zabezpieczyć komputer przed milicją

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:09 [raw]

"kontaktronów"

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:09 [raw]

Przygotuj się na kryptoanalizę gumowej pałki

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:10 [raw]

skoro to serwer to non stop pracuje tak ? Przyjdą z upsem, przepną serwer i zabiorą. Na nic ci szyfrowanie wtedy.

BM-2cWPVBqLyRUv6nxoTn5KLM8VnZQXRU5mbC
Jul 18 20:10 [raw]

milicjant ci podpowie jak to dobrze zrobic 1. szyfrujesz dysk z konfiguracją zewnetrznego bootloadera na przykład na pendrive 2. instalujesz komputer albo serwer w miejscu do ktorego normalnie nikt w domu nie zagląda poza toba. Moze to byc spizarnia , schowek gdzies w domu , garderoba , piwnica albo zwykla szafa. 3. W tym też miejscu montujesz czujnik ruchu kupiony za 30-40zł na Allegro albo gdziekolwiek. 4. Styki czujnika ruchu pospinasz do przycisku włączania kompa albo do resetu. Musi to byc styk normalnie rozwarty. Ktoś wchodzi do pomieszczenia z kompem albo otwiera szafe , czujnik ruchu zwiera styk i komp sie resetuje albo wylącza. Bez pendrive-a z kluczem nikt sie do dysku nie dostanie a ty przecież zapomniałes jak to zrobić albo mozesz udawac ze dysk jest pusty. Opcjonalnie mozesz zainstalowac wylacznik do tego czujnika zebys tylko ty o nim wiedzial. Zanim otworzysz szafe to wylaczysz czujnik i ci sie komp nie wylaczy. p.s. Jesli masz kompa w szafie to zamiast czujnika ruchu lepszy bedzie zwykły mikrowyłącznik ktory wylaczy kompa w momencie jak ktos otworzy szafe

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:10 [raw]

Podawno na tym chanie dokładną metodę z użyciem przerobionego okablowania i kontraktronów. Na nic milicji UPS wtedy.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:12 [raw]

Mam w domu kompa który robi tylko za serwer plików. Windows wiadomo nielegalny, sporo pirackiego softu itp. Jak go zabezpieczyc w razie jak by pały wpadły ? Czytałem, że na śląsku nachodzili ludzi którzy uzywali chomika. Dysk już zaszyfrowałem ale czy to starczy ?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 23:58 [raw]

Można zrobić skrypcik, który wykryje wyjęcie jakiejkolwiek zabawki na usb. Usb na żyłce i jak coś nie tak to odpalenie procedury wyłączenia. W procedurze możesz jeszcze elegancko odmontować to co zaszyfrowane i poweroff. Jeśli usb i żyłka za trudne to żyłka i jakiś ciężarek, który wdusi alarm na klawiaturze.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 19 00:18 [raw]

"Jeśli usb i żyłka za trudne to żyłka i jakiś ciężarek, który wdusi alarm na klawiaturze." Ja pierdolę. Jesteś jak drugi Ruby Goldberg.

BM-2cSmSA9gvWgYjFFw17U1PQwWGjrK2Xb5Gj
Jul 22 13:40 [raw]

Na wypadek milicji wpadającej na chatę w stylu SWAT: Do drzwi wejściowych i okien umocuj styki elektryczne (zalecam kontaktrony i magnesy) tworzące jeden obwód który zamknięty jest gdy zamknięte są drzwi i okna. Ten obwód niech uruchamia przekaźnik lub większy kontaktron dostosowany do większych prądów przez który (przez styki normalnie otwarte) płynie prąd do Twojego kompa z WYJŚCIA UPS. Jeśli milicja wyważy Ci drzwi albo okno, to obwód zostanie przerwany, przekaźnik wyłączy się i komp zostanie z automatu wyłączony. A prosty zanik prądu nie wyłączy kompa. Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących. Sam na pewno wpadniesz na to, jak wychodząc z domu "uzbrajać" ten obwód i jak go "rozbrajać" by samemu nie wyłączyć sobie tego wszystkiego. Żadnych pierdolonych czujników ruchu ani aparacików do naciskania przycisku reset. To głupota.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:41 [raw]

+ dobry patent, dzieki!

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:58 [raw]

GÓWNIANY PATENT, ale by to stwierdzić trzeba mieć odrobinę więcej wiedzy i zrozumienia tematu.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:59 [raw]

Tak, ale gdy zamykasz drzwi żeby to się nie wyłączyło musisz trzymać magnes przy kontaktronie a gdyby ktoś cię obserwował raczej by to zauważył Myślę że dobrym sposobem był by jakiś czytnik nfc czy rfid który by się przykładało do zamka i przez np 5 min by trzymał połączenie obwodu przez przekaźnik chip był by na przykład w jakimś breloku do kluczy .y Magnes w drzwiach by pomógł gdyby był bardzo mocny wtedy podczas wynoszenia komputera, który miał by dyski hdd co mogło by je wyczyścić albo chociaż jego część

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
Jul 22 13:59 [raw]

Pan Antypiryn wtrąci się do tej ciekawej rozmowy "gdy zamykasz drzwi żeby to się nie wyłączyło musisz trzymać magnes przy kontaktronie" Nie musisz. Równolegle do styku kontaktronu przy drzwiach możesz użyć innego, np. zamykanego włącznikiem opóźniającym znanym z włączania na kilka minut światła na klatce schodowej. Zamykasz obwód, spokojnie i normalnie wychodzisz z domu, bez żadnych magnesów, nfc czy rfidów, a po chwili tymczasowy obwód rozwiera się i "uzbraja" cały układ. "czytnik nfc czy rfid który by się przykładało do zamka" To dopiero zwraca uwagę. Poza tym moduły NFC/RFID są łatwo klonowalne w locie. Pan Antypiryn odradza takie zabawki. "Magnes w drzwiach by pomógł gdyby był bardzo mocny wtedy podczas wynoszenia komputera, który miał by dyski hdd co mogło by je wyczyścić albo chociaż jego część" To musiałby być potwornie silny elektromagnes. Za mało praktyczne, za bardzo fantazyjne. Złożonośc jest wrogiem bezpieczeństwa. Rozwiązanie musi być proste, a co więcej, jego domyślnym stanem musi być stan bezpieczny. A stan domyślny to ten, jaki nie wymaga przykładania siły czy wydawania czasu. Rozwiązanie z kontaktronami jest dobre, bo więcej sytuacji sprzyja przerwaniu obwodu, niż jego podtrzymaniu.

BM-2cV3wQSrKXNP18RtziZj69JFK9pjPc7Kmb
Jul 22 13:59 [raw]

Na wypadek milicji wpadającej na chatę w stylu SWAT: Do drzwi wejściowych i okien umocuj styki elektryczne (zalecam kontaktrony i magnesy) tworzące jeden obwód który zamknięty jest gdy zamknięte są drzwi i okna. Ten obwód niech uruchamia przekaźnik lub większy kontaktron dostosowany do większych prądów przez który (przez styki normalnie otwarte) płynie prąd do Twojego kompa z WYJŚCIA UPS. Jeśli milicja wyważy Ci drzwi albo okno, to obwód zostanie przerwany, przekaźnik wyłączy się i komp zostanie z automatu wyłączony. A prosty zanik prądu nie wyłączy kompa. Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących. Sam na pewno wpadniesz na to, jak wychodząc z domu "uzbrajać" ten obwód i jak go "rozbrajać" by samemu nie wyłączyć sobie tego wszystkiego. Żadnych pierdolonych czujników ruchu ani naciskania przycisku reset. To głupota.

BM-2cWPVBqLyRUv6nxoTn5KLM8VnZQXRU5mbC
Jul 22 13:59 [raw]

milicja zna się na takich zabawkach Zapytam ot tak po prostu skąd się wziął temat kontaktronów ??? Te elementy były popularne dawno, dawno temu w czasach kiedy nie było jeszcze microswitche-ów czyli zwykłych mikrowyłaczników. Po jaką cholere pierdolić się ze szklana rurką i magnesem jak można zastosować zwykły mikrowyłącznik albo jak ktos pisał wczesniej czujnik ruchu ? 1. Kontaktron pełni TAKĄ sama funkcje jak mikrowyłacznik ! Dokładnie taką samą. 2. Kontaktron wymaga magnesu do załaczenia styku - mikrowyłącznik NIE wymaga niczego 3. Obciążalność prądowa styków kontaktronów jest niewielka a mikrowyłączników spora bo nawet do kilku Amper. Polopiryn dobrze gada - im prostrza automatyka zabezpieczeń tym system będzie pewniejszy. Nie potrzeba żadnych rfidów czy innych gówien bo to zwykły przerost formy nad treścią. Żeby uzyskać zwłokę czasową umożliwiajaca unieruchomienie alarmu kiedy sami chcemy zrobic coś przy kompie to wystarczy zastosować dodatkowy wyłacznik czasowy. Jest ich na rynku mnóstwo w róznych cenach , o róznych gabarytach , z róznymi napięciami zasilania itp. Do wyboru do koloru. Drugim i jednocześnie podstawowym aspektem tej zabawy jest dobór odpowiedniego czujnika do miejsca w którym ma on byc zastosowany. Mikrowyłącznik czy kontaktor zadziała bezpośrednio na otwarcie dzwi , obudowy lub przerwanie (lub zwarcie) obwodu kontrolnego. Czujnik ruchu zadziała kiedy ktoś będzie zbliżał się do wrazliwego miejsca. Obydwa te elementy maja swoje zastosowanie w technice o jakiej mówimy. Każdy jest dobry tylko każdy powinien byc odpowiednio dobrany do tego gdzie i jak chcemy go użyć ! tyle w temacie p.s. nie słyszałem o schładzaniu kosci pamięci ram nigdy. milicja nic nie wie na temat takiego postępowania. tzn polska milicja.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:59 [raw]

Dzięki

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:59 [raw]

Obawiam się że ten sposób był by łatwy do wykrycia gdyby ktoś był wcześniej obserwowany to łatwo by było zauważyć używanie magnesu przy zamykaniu drzwi.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:00 [raw]

To kwestia zakamuflowania tego okablowania i nie wygadania się przed kimś.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:00 [raw]

Nie mogę tego znaleźć mógł byś wysłać ?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:01 [raw]

ktoś wysłał po raz drugi na chan, przejrzyj uważnie ostatnie posty

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:02 [raw]

dzięki za erratę

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
Jul 22 14:13 [raw]

Tak.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:14 [raw]

"Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących." https://en.wikipedia.org/wiki/TRESOR https://www1.informatik.uni-erlangen.de/tresor Waszym zdaniem zastosowanie tego to dobry pomysł?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Aug 13 12:16 [raw]

Ja pierdole. Ktos tu bez sensu usiluje wprowadzic metody dzialania z lat 80tych powielajac jakies brednie znalezione w internecie Kontaktrony i magnesy uzywao sie w poprzedniej epoce. Teraz uzywa sie mikrowylacznikow dostepnych w kazdym sklepie z czesciami elektronicznymi . Kosztuja 2-3 zeta i podlacza sie do nich 2 kabelki. Odpada pieprzenie sie z montazem kontaktronu i osobno magnesu a potem jeszcze dogladanie czy aby na pewno magnes sie nie przesunal i czy to w ogole dziala. Podstawa takiego patentu to szyfrowany dysk w calosci a nie taki ze po odpaleniu kompa prosi o haslo. Jesli tak zrobicie i go nie podacie to milicja podciagnie to pod utrudnianie sledztwa na 100%. Jezeli dysk jest w calosci zaszyfrowany to mowisz ze zwyczajnie sie popsul i nikt ci nie udowodni ze bylo inaczej a zewnetrzny pendrive z botloaderem macie dobrze schowany. Po drugie jak milicja zobaczy podejzane okablowanie to juz wiedza ze zluzy do zabezpieczenia nielegalnych danych na waszych komputerkach i jest problem. Lepiej zastosowac czujnik ruchu zakamuflowany w takim miejscu ze bedzie sie aktywowal tylko jak ktos niepowolany zblizy sie do komputera. Takiego czujnika moga nie zauwazyc a okablowanie dzwi dostrzega na 100%. To takie proste sprawy i nie ma po co ich komplikowac ! Uczcie sie myslec sami logicznie zamiast powielac jakies brednie z internetu. Kowal

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Aug 14 13:43 [raw]

Podejrzane okablowanie = zabezpieczenie zawartości komputera przed złodziejami, w ramach realizacji wymagań RODO.

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
Pomysł na zabawe - zamach terorystyczny ? Dec 18 18:16 10
Kryptowaluty Dec 18 15:47 24
Rosja klęka: "Jest tylko jedno rozwiązanie: pojednanie z Zachodem" Dec 18 14:27 1
peerfreedom - programy p2p, sieci rozproszone, szyfrowanie kryptografia Dec 18 12:06 1
Próba zablokowania prezentacji wystawy poświęconej ludziom ratującym Żydów Dec 18 12:02 1
Zagłada Żydów i stosunki polsko-żydowskie podczas II wojny światowej. Dec 18 12:01 1
JEBAC - KURWE POLICJE Dec 17 18:52 56
Miłujący wolność, kulturę i tolerancję naród Dec 17 12:37 1
Francja ciągnie w dół całą Europę Dec 17 12:37 1
Chcieliście PO to macie PO... Dec 17 12:37 1
Odszyfruj to by uzyskać dostęp do portfela z 10 BTC Dec 16 12:05 1
JAK SKW OBCIAGA KUTASA :) Dec 16 11:37 47
Dzieci w objęciach obcych, dorosłych mężczyzn Dec 16 10:35 1
Mają to, czego chcieli. Dec 16 10:18 1
Firmy produkujące patriotyczną odzież należałoby zamknąć Dec 15 21:14 2
Zastraszonym rodzinom nakazano milczenie Dec 15 18:18 1
To Kreml stoi za protestami rolników w Polsce Dec 14 19:06 1
Fotografie wywołały wiele kontrowersji Dec 14 16:22 1
ALBO JESTEŚ ZA PISEM ALBO BĘDZIESZ MIAŁ NAJAZD ROSJI NA POLSKĘ Dec 14 12:19 1
Przyznała się do udziału w spisku przeciwko USA Dec 14 12:04 1
Dziadek molestował 9-letnią wnuczkę! Zwyrodnialec tłumaczy, że robił to... Dec 13 19:44 1
Wstrząsające doniesienia o Jankowskim. "15-latka urodziła jego dziecko" Dec 13 19:35 1
Wielka klapa rejestru pedofilów? Policja pogubiła skazanych Dec 13 19:35 1
Euroweek – demoralizacja i indoktrynacja Dec 13 19:26 1
CRITICAL NATIONAL INFRASTRUCTURE Dec 13 16:13 1
BORYS Dec 13 16:05 1
Warning Signs of Covert Eavesdropping or Bugging Dec 13 13:52 1
Był to dar narodu radzieckiego dla Polaków Dec 13 13:42 1
Kolejny cios w CCCP Dec 13 13:41 1
Ilu ludzi był gotów poświęcić Jaruzelski? Dec 13 13:41 1
Przyrodni brat i jego znajomi współżyli z 11-letnią dziewczynką. Akt oskarżenia Dec 12 21:29 1
"Polski" gienerał nadaje moskiewskie dezinformacje Dec 12 15:29 1
W warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Dec 12 11:40 1
Nauczyciel ze Szczecina zmusił 16-letnią uczennicę do seksu. Aresztowali go Dec 11 15:47 1
"Kryłem pedofilów" na pomnikach Jana Pawła II. Dec 11 15:45 1
Pedofil w okolicach Warszawy. Namierzył go właściciel serwisu komputerowego Dec 10 21:35 13
Postsowiecki imperializm putinowskiej Rosji Dec 10 15:46 1
APEL- ODEZWA-do-WSZYSTKICH. Dec 8 09:34 4
Dla wielbicieli sprzętu firmy Huawei Dec 8 09:11 1
Ku przestrodze debilom antyszczepionkowcom Dec 7 19:06 1
Piosenki rapera są analizowane pod względem ekstremistycznych treści Dec 7 18:05 1
Elysium is back! Dec 7 03:21 1
UnitedCorp Launches Suit against Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver, Kraken Bitcoin Exchange and others Alleging Hijacking of the Bitcoin Cash Network Dec 6 21:49 1
Dezentrale Plattformen zur Förderung des Links- und Rechtsterrorismus Dec 6 14:15 2
Sam tego chciałeś, "ArnoldB". Dec 4 15:11 9
Ruskie trolle pierdolą, że to PiS wysłał młodych Polaków na zmywak... Nov 29 12:11 1
POLACY SRAJĄ NA RUCH NARODOWY Nov 29 12:03 1
Wielka Chazaria to brednia i rosyjska propaganda Nov 29 12:01 1
Coraz większe problemy ekonomiczne doprowadziły do trwałego pogorszenia warunków życia Rosjan Nov 27 13:57 1
Kaczyńscy nie są elitą, bo nie jedli ostryg w Bretanii Nov 27 13:31 1
Kremlowska melodyjka znów zagrała Nov 27 13:31 1
Piotr Tymochowicz, użytkownik numer 1200 Nov 24 18:25 1
wieje nuda Nov 24 11:10 8
W łańcuszku przekazywania funduszy dla Silk Road Nov 24 08:32 1
Monaro router kovri (i2p) Nov 21 18:20 2
JEBAĆ KURWE POLICJE ツ Nov 21 18:18 1
Żydzi w Austrii, Izraelu i na całym świecie będą mogli żyć w warunkach pokoju i wolności Nov 21 18:10 2
Na onet,pl mediach A. Michnika, wp , tvn24 & company - ZERO na temat sensacyjnych zeznań Nov 21 16:57 1
Protonmail to ściema Nov 21 16:33 1