Jak zabezpieczyć komputer przed milicją

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:09 [raw]

"kontaktronów"

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:09 [raw]

Przygotuj się na kryptoanalizę gumowej pałki

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:10 [raw]

skoro to serwer to non stop pracuje tak ? Przyjdą z upsem, przepną serwer i zabiorą. Na nic ci szyfrowanie wtedy.

BM-2cWPVBqLyRUv6nxoTn5KLM8VnZQXRU5mbC
Jul 18 20:10 [raw]

milicjant ci podpowie jak to dobrze zrobic 1. szyfrujesz dysk z konfiguracją zewnetrznego bootloadera na przykład na pendrive 2. instalujesz komputer albo serwer w miejscu do ktorego normalnie nikt w domu nie zagląda poza toba. Moze to byc spizarnia , schowek gdzies w domu , garderoba , piwnica albo zwykla szafa. 3. W tym też miejscu montujesz czujnik ruchu kupiony za 30-40zł na Allegro albo gdziekolwiek. 4. Styki czujnika ruchu pospinasz do przycisku włączania kompa albo do resetu. Musi to byc styk normalnie rozwarty. Ktoś wchodzi do pomieszczenia z kompem albo otwiera szafe , czujnik ruchu zwiera styk i komp sie resetuje albo wylącza. Bez pendrive-a z kluczem nikt sie do dysku nie dostanie a ty przecież zapomniałes jak to zrobić albo mozesz udawac ze dysk jest pusty. Opcjonalnie mozesz zainstalowac wylacznik do tego czujnika zebys tylko ty o nim wiedzial. Zanim otworzysz szafe to wylaczysz czujnik i ci sie komp nie wylaczy. p.s. Jesli masz kompa w szafie to zamiast czujnika ruchu lepszy bedzie zwykły mikrowyłącznik ktory wylaczy kompa w momencie jak ktos otworzy szafe

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:10 [raw]

Podawno na tym chanie dokładną metodę z użyciem przerobionego okablowania i kontraktronów. Na nic milicji UPS wtedy.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 20:12 [raw]

Mam w domu kompa który robi tylko za serwer plików. Windows wiadomo nielegalny, sporo pirackiego softu itp. Jak go zabezpieczyc w razie jak by pały wpadły ? Czytałem, że na śląsku nachodzili ludzi którzy uzywali chomika. Dysk już zaszyfrowałem ale czy to starczy ?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 18 23:58 [raw]

Można zrobić skrypcik, który wykryje wyjęcie jakiejkolwiek zabawki na usb. Usb na żyłce i jak coś nie tak to odpalenie procedury wyłączenia. W procedurze możesz jeszcze elegancko odmontować to co zaszyfrowane i poweroff. Jeśli usb i żyłka za trudne to żyłka i jakiś ciężarek, który wdusi alarm na klawiaturze.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 19 00:18 [raw]

"Jeśli usb i żyłka za trudne to żyłka i jakiś ciężarek, który wdusi alarm na klawiaturze." Ja pierdolę. Jesteś jak drugi Ruby Goldberg.

BM-2cSmSA9gvWgYjFFw17U1PQwWGjrK2Xb5Gj
Jul 22 13:40 [raw]

Na wypadek milicji wpadającej na chatę w stylu SWAT: Do drzwi wejściowych i okien umocuj styki elektryczne (zalecam kontaktrony i magnesy) tworzące jeden obwód który zamknięty jest gdy zamknięte są drzwi i okna. Ten obwód niech uruchamia przekaźnik lub większy kontaktron dostosowany do większych prądów przez który (przez styki normalnie otwarte) płynie prąd do Twojego kompa z WYJŚCIA UPS. Jeśli milicja wyważy Ci drzwi albo okno, to obwód zostanie przerwany, przekaźnik wyłączy się i komp zostanie z automatu wyłączony. A prosty zanik prądu nie wyłączy kompa. Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących. Sam na pewno wpadniesz na to, jak wychodząc z domu "uzbrajać" ten obwód i jak go "rozbrajać" by samemu nie wyłączyć sobie tego wszystkiego. Żadnych pierdolonych czujników ruchu ani aparacików do naciskania przycisku reset. To głupota.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:41 [raw]

+ dobry patent, dzieki!

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:58 [raw]

GÓWNIANY PATENT, ale by to stwierdzić trzeba mieć odrobinę więcej wiedzy i zrozumienia tematu.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:59 [raw]

Tak, ale gdy zamykasz drzwi żeby to się nie wyłączyło musisz trzymać magnes przy kontaktronie a gdyby ktoś cię obserwował raczej by to zauważył Myślę że dobrym sposobem był by jakiś czytnik nfc czy rfid który by się przykładało do zamka i przez np 5 min by trzymał połączenie obwodu przez przekaźnik chip był by na przykład w jakimś breloku do kluczy .y Magnes w drzwiach by pomógł gdyby był bardzo mocny wtedy podczas wynoszenia komputera, który miał by dyski hdd co mogło by je wyczyścić albo chociaż jego część

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
Jul 22 13:59 [raw]

Pan Antypiryn wtrąci się do tej ciekawej rozmowy "gdy zamykasz drzwi żeby to się nie wyłączyło musisz trzymać magnes przy kontaktronie" Nie musisz. Równolegle do styku kontaktronu przy drzwiach możesz użyć innego, np. zamykanego włącznikiem opóźniającym znanym z włączania na kilka minut światła na klatce schodowej. Zamykasz obwód, spokojnie i normalnie wychodzisz z domu, bez żadnych magnesów, nfc czy rfidów, a po chwili tymczasowy obwód rozwiera się i "uzbraja" cały układ. "czytnik nfc czy rfid który by się przykładało do zamka" To dopiero zwraca uwagę. Poza tym moduły NFC/RFID są łatwo klonowalne w locie. Pan Antypiryn odradza takie zabawki. "Magnes w drzwiach by pomógł gdyby był bardzo mocny wtedy podczas wynoszenia komputera, który miał by dyski hdd co mogło by je wyczyścić albo chociaż jego część" To musiałby być potwornie silny elektromagnes. Za mało praktyczne, za bardzo fantazyjne. Złożonośc jest wrogiem bezpieczeństwa. Rozwiązanie musi być proste, a co więcej, jego domyślnym stanem musi być stan bezpieczny. A stan domyślny to ten, jaki nie wymaga przykładania siły czy wydawania czasu. Rozwiązanie z kontaktronami jest dobre, bo więcej sytuacji sprzyja przerwaniu obwodu, niż jego podtrzymaniu.

BM-2cV3wQSrKXNP18RtziZj69JFK9pjPc7Kmb
Jul 22 13:59 [raw]

Na wypadek milicji wpadającej na chatę w stylu SWAT: Do drzwi wejściowych i okien umocuj styki elektryczne (zalecam kontaktrony i magnesy) tworzące jeden obwód który zamknięty jest gdy zamknięte są drzwi i okna. Ten obwód niech uruchamia przekaźnik lub większy kontaktron dostosowany do większych prądów przez który (przez styki normalnie otwarte) płynie prąd do Twojego kompa z WYJŚCIA UPS. Jeśli milicja wyważy Ci drzwi albo okno, to obwód zostanie przerwany, przekaźnik wyłączy się i komp zostanie z automatu wyłączony. A prosty zanik prądu nie wyłączy kompa. Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących. Sam na pewno wpadniesz na to, jak wychodząc z domu "uzbrajać" ten obwód i jak go "rozbrajać" by samemu nie wyłączyć sobie tego wszystkiego. Żadnych pierdolonych czujników ruchu ani naciskania przycisku reset. To głupota.

BM-2cWPVBqLyRUv6nxoTn5KLM8VnZQXRU5mbC
Jul 22 13:59 [raw]

milicja zna się na takich zabawkach Zapytam ot tak po prostu skąd się wziął temat kontaktronów ??? Te elementy były popularne dawno, dawno temu w czasach kiedy nie było jeszcze microswitche-ów czyli zwykłych mikrowyłaczników. Po jaką cholere pierdolić się ze szklana rurką i magnesem jak można zastosować zwykły mikrowyłącznik albo jak ktos pisał wczesniej czujnik ruchu ? 1. Kontaktron pełni TAKĄ sama funkcje jak mikrowyłacznik ! Dokładnie taką samą. 2. Kontaktron wymaga magnesu do załaczenia styku - mikrowyłącznik NIE wymaga niczego 3. Obciążalność prądowa styków kontaktronów jest niewielka a mikrowyłączników spora bo nawet do kilku Amper. Polopiryn dobrze gada - im prostrza automatyka zabezpieczeń tym system będzie pewniejszy. Nie potrzeba żadnych rfidów czy innych gówien bo to zwykły przerost formy nad treścią. Żeby uzyskać zwłokę czasową umożliwiajaca unieruchomienie alarmu kiedy sami chcemy zrobic coś przy kompie to wystarczy zastosować dodatkowy wyłacznik czasowy. Jest ich na rynku mnóstwo w róznych cenach , o róznych gabarytach , z róznymi napięciami zasilania itp. Do wyboru do koloru. Drugim i jednocześnie podstawowym aspektem tej zabawy jest dobór odpowiedniego czujnika do miejsca w którym ma on byc zastosowany. Mikrowyłącznik czy kontaktor zadziała bezpośrednio na otwarcie dzwi , obudowy lub przerwanie (lub zwarcie) obwodu kontrolnego. Czujnik ruchu zadziała kiedy ktoś będzie zbliżał się do wrazliwego miejsca. Obydwa te elementy maja swoje zastosowanie w technice o jakiej mówimy. Każdy jest dobry tylko każdy powinien byc odpowiednio dobrany do tego gdzie i jak chcemy go użyć ! tyle w temacie p.s. nie słyszałem o schładzaniu kosci pamięci ram nigdy. milicja nic nie wie na temat takiego postępowania. tzn polska milicja.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:59 [raw]

Dzięki

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 13:59 [raw]

Obawiam się że ten sposób był by łatwy do wykrycia gdyby ktoś był wcześniej obserwowany to łatwo by było zauważyć używanie magnesu przy zamykaniu drzwi.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:00 [raw]

To kwestia zakamuflowania tego okablowania i nie wygadania się przed kimś.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:00 [raw]

Nie mogę tego znaleźć mógł byś wysłać ?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:01 [raw]

ktoś wysłał po raz drugi na chan, przejrzyj uważnie ostatnie posty

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:02 [raw]

dzięki za erratę

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
Jul 22 14:13 [raw]

Tak.

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Jul 22 14:14 [raw]

"Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących." https://en.wikipedia.org/wiki/TRESOR https://www1.informatik.uni-erlangen.de/tresor Waszym zdaniem zastosowanie tego to dobry pomysł?

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Aug 13 12:16 [raw]

Ja pierdole. Ktos tu bez sensu usiluje wprowadzic metody dzialania z lat 80tych powielajac jakies brednie znalezione w internecie Kontaktrony i magnesy uzywao sie w poprzedniej epoce. Teraz uzywa sie mikrowylacznikow dostepnych w kazdym sklepie z czesciami elektronicznymi . Kosztuja 2-3 zeta i podlacza sie do nich 2 kabelki. Odpada pieprzenie sie z montazem kontaktronu i osobno magnesu a potem jeszcze dogladanie czy aby na pewno magnes sie nie przesunal i czy to w ogole dziala. Podstawa takiego patentu to szyfrowany dysk w calosci a nie taki ze po odpaleniu kompa prosi o haslo. Jesli tak zrobicie i go nie podacie to milicja podciagnie to pod utrudnianie sledztwa na 100%. Jezeli dysk jest w calosci zaszyfrowany to mowisz ze zwyczajnie sie popsul i nikt ci nie udowodni ze bylo inaczej a zewnetrzny pendrive z botloaderem macie dobrze schowany. Po drugie jak milicja zobaczy podejzane okablowanie to juz wiedza ze zluzy do zabezpieczenia nielegalnych danych na waszych komputerkach i jest problem. Lepiej zastosowac czujnik ruchu zakamuflowany w takim miejscu ze bedzie sie aktywowal tylko jak ktos niepowolany zblizy sie do komputera. Takiego czujnika moga nie zauwazyc a okablowanie dzwi dostrzega na 100%. To takie proste sprawy i nie ma po co ich komplikowac ! Uczcie sie myslec sami logicznie zamiast powielac jakies brednie z internetu. Kowal

BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y
Aug 14 13:43 [raw]

Podejrzane okablowanie = zabezpieczenie zawartości komputera przed złodziejami, w ramach realizacji wymagań RODO.

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
Kraków: Umówił się na randkę z 14-latką. Na miejscu czekali na niego policjanci Oct 20 15:17 2
JAK SKW - OBCIAGA KUTASA. Oct 19 18:25 30
Wolność słowa po rosyjsku Oct 18 18:51 1
Tanie obciąganie Oct 18 18:11 5
Stany Zjednoczone zaproponowały przekazanie Ukrainie fregat rakietowych Oct 18 18:11 1
Putin ze strachu ma już zruinowaną psychikę Oct 18 18:11 1
PO chce sprowadzić uchodźców islamskich do Lublina Oct 18 18:11 1
Koniec Rosji - Zmierzch Trzeciego Rzymu Oct 18 15:00 1
Lech Kaczyński którego wam Rosjanie zamordowali w Smoleńsku Oct 18 14:53 1
POLICJA - JEBAC KURWE Oct 18 10:58 49
Proste: Nie głosujesz na PiS, będziesz miał islamskich uchodźców w swoim mieście. Oct 17 19:01 1
Polak potrafi – fałszował banknoty euro i sprzedawał w sieci Tor Oct 17 16:33 3
Między bezpieczeństwem a inwigilacją, czyli historia o podsłuchiwaniu obywateli Oct 17 16:27 1
Nowe ataki na infrastrukturę krytyczną, z Polską na celowniku włamywaczy Oct 17 16:14 1
Takie rzeczy działy się w państwach totalitarnych Oct 17 15:39 1
Pomysł na zabawe - zamach terorystyczny ? Oct 17 15:37 35
Gówno go to obchodzi Oct 17 12:29 1
Złodziejka i oszustka Zdanowska nie ma szans na powrót na stołek Oct 17 12:29 1
Porażająca taśma Oct 17 12:29 1
Demontaż pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej Oct 17 12:29 1
Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer – „Fakt”, „Newsweek”, Onet. Oct 17 12:29 1
Nowe materiały ws. zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki Oct 17 12:25 1
Gaz z USA jest tańszy niż gaz rosyjski Oct 17 12:24 1
Wdzięczność wobec Rosji Oct 16 19:43 1
Rosjanie mają coś do ukrycia Oct 16 19:43 1
Bez wprowadzenia kadencji dla samorządowców, nikt nie zlikwiduje patologii Oct 16 19:43 1
Kolejny skandal w rosyjskim sporcie Oct 16 19:43 1
Niektóre treści wystawy nie spodobały się władzom Oct 16 19:42 1
Nawet socjaliści poparli rezolucję ws. wraku TU-154M. Oct 14 17:17 1
Będzie symbolem nowoczesności, zieleni, sukcesu gospodarczego i otwartości Oct 14 10:53 1
Rosja to państwo zbójeckie Oct 14 10:49 1
żadnych przeszkód w fałszowaniu wyborów przez lokalne mafie nie będzie Oct 13 10:26 1
Kolejne dobre wieści dla gospodarki Oct 13 10:25 1
Rating dla Polski podwyższony Oct 13 10:24 1
Ruski złom kosmiczny się sypie Oct 13 02:42 14
W jakich miejscach Michnik rucha nieletnie siksy Oct 13 02:42 5
Rząd PiS broni Polski przed ACTA 2 Oct 13 02:42 1
Sankcje na Rosję są potrzebne Oct 13 02:42 1
Amerykańskie zaangażowanie na rzecz polskiego bezpieczeństwa jest niewzruszone Oct 13 02:42 3
Lubuskie. Amerykańscy wojskowi murzyni podejrzani o pobicie cywili! Jutro przyjdą będą gwałcić swymi ogromnymi czarnymi zaganiasami białe kobiety i dzieci, tak jak to robią w Japonii! Oct 13 02:41 1
Donald Trump o "szczególnej więzi" z Polakami. Oct 13 02:41 1
Posiada bez zezwolenia broń palną Oct 13 02:41 1
Kościół przeprasza i wycofuje zakaz "dotykania genitaliów dzieciom" przez księży Oct 13 02:41 1
Ofiara księdza pozwie Michalkiewicza za słowa o kurwa "Płakała, gdy to czytała" Oct 13 02:41 1
Kandydat do rady miasta Rzeszowa i jego wpisy w Social Media. Oct 13 02:40 1
Mobbing w Urzędzie Miasta Gdańska Oct 13 02:40 1
Iran zdycha z głodu - trwa grillowanie rosyjskiego lenna przez USA Oct 13 02:40 2
Świetne wieści dla polskiej gospodarki! Oct 13 02:39 1
Przyjęto dziś rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu wraku Tu-154M Oct 13 02:38 1
Dochody z PIT,CIT,VAT i składki ZUS w ciągu 4 lat wzrosną o aż 147 mld zł Oct 13 02:37 1
Partia Putina chce wdrożyć donosicielstwo w szkołach Oct 13 02:37 1
Rosjanie podmienili skrzynki Tupolewa Oct 13 02:37 1
Problem religijnej nienawiści stosowanej coraz częściej wobec Chrześcijan i Żydów Oct 13 02:37 1
Ukraińcy pomogą Polsce w zwalczeniu ruskiej zielonej kurewki Oct 13 02:36 1
Nagrywał nagie dziewczynki. Tłumaczył to stresem wynikającym z ciężkiej pracy. Oct 13 02:36 1
Konstytucja Biznesu już działa Oct 13 02:35 1
Na tę inwestycję czekano latami Oct 13 02:35 1
O ponad 25%, czyli o około 7 mld zł wzrosły wpływy do budżetu państwa Oct 13 02:35 1
Wprost się stwierdza, że samolot uległ zniszczeniu na skutek eksplozji Oct 13 02:16 1
Człowiek, który od 26 lat żyje z tego, co dzieci nazbierają do skarbonek Oct 13 01:54 1
Wsparcie dla Polski w walce przeciwko unijnej mafii Oct 13 01:52 1
Broadcast List Oct 10 19:29 1
Zdemaskowani agenci wpływu wpadli we wściekłość i szaleją Oct 10 16:13 1
Prezydent wyszczał się na stalinowskich psuedosędziów Oct 10 16:13 1
Ruski agent wpływu dofinansowany przez Niemców Oct 10 15:10 1
W kołach gospodyń wiejskich działa zbyt mało młodych kobiet Oct 10 12:48 1
Ruscy dyplomaci to żule Oct 10 11:29 1
Aleksander Pietrow to naprawdę pracujący dla GRU wojskowy doktor Aleksandr Miszkin Oct 10 11:06 1
Kim jest OneAnother Oct 9 19:54 6
Wypłyną sekstaśmy Schetyny i Trzaskowskiego Oct 9 16:16 1
Chłopcy nie chcą podawać ręki dziewczynkom Oct 9 14:51 1
Polska odstąpi od planu Sorosa Oct 9 14:51 1
Ruska agentura stoi za warszwską mafią reprywatyzacyjną Oct 9 11:15 1
Ruska zielona kurewka porównuje Polskę... do Rosji Oct 9 11:14 1
To Kreml stoi za masową cyberprzestępczością w sieci Oct 9 11:13 1
Zapikselowane dziewczyny Oct 9 11:13 1
Wkrótce stałe bazy USA w Polsce Oct 9 11:12 1
Ruskie służby to złamasy i cieniasy Oct 9 11:12 1
Wielki postęp w rosyjskiej armii Oct 9 11:12 1
To Kreml steruje najazdem "uchodźców" na Europę Oct 9 10:56 1
Minister Antoni Macierewicz jest pierwszym od 2014 r. przedstawicielem Polski, którego zaproszono do udziału w wydarzeniu Oct 8 14:37 1
Ojcem chrzestnym wszystkich afer rządu PO-PSL był Tusk Oct 8 14:29 1
Sekta antyszczepionkowców Oct 8 12:44 1
Król elegancji umarł w łagrze Oct 8 12:44 1
Dogadywał się z Rosją w sprawie gazociągu? „To jest profesjonalny zdrajca” Oct 8 12:44 1
Jedna zielona kurwa zaprosiła drugą zieloną kurwę Oct 8 12:44 1
Wehrmacht: Trade weapons on OpenBazaar Oct 7 20:00 2
DDoS Service by Hades Oct 7 15:47 2
Odzyskamy Ukrainę z powrotem, czyli w granicach sprzed agresji Rosji Oct 6 09:01 1
Łowcy masonów i Ukraińców Oct 6 09:00 1
Grupa APT28, znana również jako Sofacy Group, ma powiązania z rosyjskimi władzami Oct 6 08:48 1
The Big Hack: How China Used a Tiny Chip to Infiltrate U.S. Companies Oct 5 11:18 1
Terroryści z ochroną sądów nadzwyczajnej kasty Oct 4 18:59 1
Rosja prowadzi na całym świecie kampanię cyberataków Oct 4 18:59 1
Rozmowa z ambasador USA w Polsce Oct 4 16:40 1
No i przykre, że dzisiaj sędziowie ich zwalniają Oct 4 16:22 1
Złośliwe działania wojska rosyjskiego w cyberprzestrzeni Oct 4 16:21 1
Ludzie zobaczą, czym tak naprawdę jest rosyjski rząd Oct 4 16:19 1
To trzeba wojnę w Albanii wywołać, no. Oct 4 16:19 1
Rosjanie żulami Internetu Oct 4 14:49 1