Jak zabezpieczyć komputer przed milicją

[chan] po_polsku
Jul 18 20:09 [raw]

"kontaktronów"

[chan] po_polsku
Jul 18 20:09 [raw]

Przygotuj się na kryptoanalizę gumowej pałki

[chan] po_polsku
Jul 18 20:10 [raw]

skoro to serwer to non stop pracuje tak ? Przyjdą z upsem, przepną serwer i zabiorą. Na nic ci szyfrowanie wtedy.

BM-2cWPVBqLyRUv6nxoTn5KLM8VnZQXRU5mbC
Jul 18 20:10 [raw]

milicjant ci podpowie jak to dobrze zrobic 1. szyfrujesz dysk z konfiguracją zewnetrznego bootloadera na przykład na pendrive 2. instalujesz komputer albo serwer w miejscu do ktorego normalnie nikt w domu nie zagląda poza toba. Moze to byc spizarnia , schowek gdzies w domu , garderoba , piwnica albo zwykla szafa. 3. W tym też miejscu montujesz czujnik ruchu kupiony za 30-40zł na Allegro albo gdziekolwiek. 4. Styki czujnika ruchu pospinasz do przycisku włączania kompa albo do resetu. Musi to byc styk normalnie rozwarty. Ktoś wchodzi do pomieszczenia z kompem albo otwiera szafe , czujnik ruchu zwiera styk i komp sie resetuje albo wylącza. Bez pendrive-a z kluczem nikt sie do dysku nie dostanie a ty przecież zapomniałes jak to zrobić albo mozesz udawac ze dysk jest pusty. Opcjonalnie mozesz zainstalowac wylacznik do tego czujnika zebys tylko ty o nim wiedzial. Zanim otworzysz szafe to wylaczysz czujnik i ci sie komp nie wylaczy. p.s. Jesli masz kompa w szafie to zamiast czujnika ruchu lepszy bedzie zwykły mikrowyłącznik ktory wylaczy kompa w momencie jak ktos otworzy szafe

[chan] po_polsku
Jul 18 20:10 [raw]

Podawno na tym chanie dokładną metodę z użyciem przerobionego okablowania i kontraktronów. Na nic milicji UPS wtedy.

[chan] po_polsku
Jul 18 20:12 [raw]

Mam w domu kompa który robi tylko za serwer plików. Windows wiadomo nielegalny, sporo pirackiego softu itp. Jak go zabezpieczyc w razie jak by pały wpadły ? Czytałem, że na śląsku nachodzili ludzi którzy uzywali chomika. Dysk już zaszyfrowałem ale czy to starczy ?

[chan] po_polsku
Jul 18 23:58 [raw]

Można zrobić skrypcik, który wykryje wyjęcie jakiejkolwiek zabawki na usb. Usb na żyłce i jak coś nie tak to odpalenie procedury wyłączenia. W procedurze możesz jeszcze elegancko odmontować to co zaszyfrowane i poweroff. Jeśli usb i żyłka za trudne to żyłka i jakiś ciężarek, który wdusi alarm na klawiaturze.

[chan] po_polsku
Jul 19 00:18 [raw]

"Jeśli usb i żyłka za trudne to żyłka i jakiś ciężarek, który wdusi alarm na klawiaturze." Ja pierdolę. Jesteś jak drugi Ruby Goldberg.

[chan] shoutbox
Jul 22 13:40 [raw]

Na wypadek milicji wpadającej na chatę w stylu SWAT: Do drzwi wejściowych i okien umocuj styki elektryczne (zalecam kontaktrony i magnesy) tworzące jeden obwód który zamknięty jest gdy zamknięte są drzwi i okna. Ten obwód niech uruchamia przekaźnik lub większy kontaktron dostosowany do większych prądów przez który (przez styki normalnie otwarte) płynie prąd do Twojego kompa z WYJŚCIA UPS. Jeśli milicja wyważy Ci drzwi albo okno, to obwód zostanie przerwany, przekaźnik wyłączy się i komp zostanie z automatu wyłączony. A prosty zanik prądu nie wyłączy kompa. Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących. Sam na pewno wpadniesz na to, jak wychodząc z domu "uzbrajać" ten obwód i jak go "rozbrajać" by samemu nie wyłączyć sobie tego wszystkiego. Żadnych pierdolonych czujników ruchu ani aparacików do naciskania przycisku reset. To głupota.

[chan] po_polsku
Jul 22 13:41 [raw]

+ dobry patent, dzieki!

[chan] po_polsku
Jul 22 13:58 [raw]

GÓWNIANY PATENT, ale by to stwierdzić trzeba mieć odrobinę więcej wiedzy i zrozumienia tematu.

[chan] po_polsku
Jul 22 13:59 [raw]

Tak, ale gdy zamykasz drzwi żeby to się nie wyłączyło musisz trzymać magnes przy kontaktronie a gdyby ktoś cię obserwował raczej by to zauważył Myślę że dobrym sposobem był by jakiś czytnik nfc czy rfid który by się przykładało do zamka i przez np 5 min by trzymał połączenie obwodu przez przekaźnik chip był by na przykład w jakimś breloku do kluczy .y Magnes w drzwiach by pomógł gdyby był bardzo mocny wtedy podczas wynoszenia komputera, który miał by dyski hdd co mogło by je wyczyścić albo chociaż jego część

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
Jul 22 13:59 [raw]

Pan Antypiryn wtrąci się do tej ciekawej rozmowy "gdy zamykasz drzwi żeby to się nie wyłączyło musisz trzymać magnes przy kontaktronie" Nie musisz. Równolegle do styku kontaktronu przy drzwiach możesz użyć innego, np. zamykanego włącznikiem opóźniającym znanym z włączania na kilka minut światła na klatce schodowej. Zamykasz obwód, spokojnie i normalnie wychodzisz z domu, bez żadnych magnesów, nfc czy rfidów, a po chwili tymczasowy obwód rozwiera się i "uzbraja" cały układ. "czytnik nfc czy rfid który by się przykładało do zamka" To dopiero zwraca uwagę. Poza tym moduły NFC/RFID są łatwo klonowalne w locie. Pan Antypiryn odradza takie zabawki. "Magnes w drzwiach by pomógł gdyby był bardzo mocny wtedy podczas wynoszenia komputera, który miał by dyski hdd co mogło by je wyczyścić albo chociaż jego część" To musiałby być potwornie silny elektromagnes. Za mało praktyczne, za bardzo fantazyjne. Złożonośc jest wrogiem bezpieczeństwa. Rozwiązanie musi być proste, a co więcej, jego domyślnym stanem musi być stan bezpieczny. A stan domyślny to ten, jaki nie wymaga przykładania siły czy wydawania czasu. Rozwiązanie z kontaktronami jest dobre, bo więcej sytuacji sprzyja przerwaniu obwodu, niż jego podtrzymaniu.

[chan] |magick-and-the-occult|
Jul 22 13:59 [raw]

Na wypadek milicji wpadającej na chatę w stylu SWAT: Do drzwi wejściowych i okien umocuj styki elektryczne (zalecam kontaktrony i magnesy) tworzące jeden obwód który zamknięty jest gdy zamknięte są drzwi i okna. Ten obwód niech uruchamia przekaźnik lub większy kontaktron dostosowany do większych prądów przez który (przez styki normalnie otwarte) płynie prąd do Twojego kompa z WYJŚCIA UPS. Jeśli milicja wyważy Ci drzwi albo okno, to obwód zostanie przerwany, przekaźnik wyłączy się i komp zostanie z automatu wyłączony. A prosty zanik prądu nie wyłączy kompa. Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących. Sam na pewno wpadniesz na to, jak wychodząc z domu "uzbrajać" ten obwód i jak go "rozbrajać" by samemu nie wyłączyć sobie tego wszystkiego. Żadnych pierdolonych czujników ruchu ani naciskania przycisku reset. To głupota.

BM-2cWPVBqLyRUv6nxoTn5KLM8VnZQXRU5mbC
Jul 22 13:59 [raw]

milicja zna się na takich zabawkach Zapytam ot tak po prostu skąd się wziął temat kontaktronów ??? Te elementy były popularne dawno, dawno temu w czasach kiedy nie było jeszcze microswitche-ów czyli zwykłych mikrowyłaczników. Po jaką cholere pierdolić się ze szklana rurką i magnesem jak można zastosować zwykły mikrowyłącznik albo jak ktos pisał wczesniej czujnik ruchu ? 1. Kontaktron pełni TAKĄ sama funkcje jak mikrowyłacznik ! Dokładnie taką samą. 2. Kontaktron wymaga magnesu do załaczenia styku - mikrowyłącznik NIE wymaga niczego 3. Obciążalność prądowa styków kontaktronów jest niewielka a mikrowyłączników spora bo nawet do kilku Amper. Polopiryn dobrze gada - im prostrza automatyka zabezpieczeń tym system będzie pewniejszy. Nie potrzeba żadnych rfidów czy innych gówien bo to zwykły przerost formy nad treścią. Żeby uzyskać zwłokę czasową umożliwiajaca unieruchomienie alarmu kiedy sami chcemy zrobic coś przy kompie to wystarczy zastosować dodatkowy wyłacznik czasowy. Jest ich na rynku mnóstwo w róznych cenach , o róznych gabarytach , z róznymi napięciami zasilania itp. Do wyboru do koloru. Drugim i jednocześnie podstawowym aspektem tej zabawy jest dobór odpowiedniego czujnika do miejsca w którym ma on byc zastosowany. Mikrowyłącznik czy kontaktor zadziała bezpośrednio na otwarcie dzwi , obudowy lub przerwanie (lub zwarcie) obwodu kontrolnego. Czujnik ruchu zadziała kiedy ktoś będzie zbliżał się do wrazliwego miejsca. Obydwa te elementy maja swoje zastosowanie w technice o jakiej mówimy. Każdy jest dobry tylko każdy powinien byc odpowiednio dobrany do tego gdzie i jak chcemy go użyć ! tyle w temacie p.s. nie słyszałem o schładzaniu kosci pamięci ram nigdy. milicja nic nie wie na temat takiego postępowania. tzn polska milicja.

[chan] po_polsku
Jul 22 13:59 [raw]

Dzięki

[chan] po_polsku
Jul 22 13:59 [raw]

Obawiam się że ten sposób był by łatwy do wykrycia gdyby ktoś był wcześniej obserwowany to łatwo by było zauważyć używanie magnesu przy zamykaniu drzwi.

[chan] po_polsku
Jul 22 14:00 [raw]

To kwestia zakamuflowania tego okablowania i nie wygadania się przed kimś.

[chan] po_polsku
Jul 22 14:00 [raw]

Nie mogę tego znaleźć mógł byś wysłać ?

[chan] po_polsku
Jul 22 14:01 [raw]

ktoś wysłał po raz drugi na chan, przejrzyj uważnie ostatnie posty

[chan] po_polsku
Jul 22 14:02 [raw]

dzięki za erratę

BM-2cWwDTSFu1gfJEL5o1KAmBqazGQahF2Sf3
Jul 22 14:13 [raw]

Tak.

[chan] po_polsku
Jul 22 14:14 [raw]

"Komputer zagrzeb bardzo mocno (nie zaniedbaj chłodzenia!). To na wypadek ataku przez silne schładzanie kości RAM, co pozwala na wyciągniecie kluczy szyfrujących." https://en.wikipedia.org/wiki/TRESOR https://www1.informatik.uni-erlangen.de/tresor Waszym zdaniem zastosowanie tego to dobry pomysł?

[chan] po_polsku
Aug 13 12:16 [raw]

Ja pierdole. Ktos tu bez sensu usiluje wprowadzic metody dzialania z lat 80tych powielajac jakies brednie znalezione w internecie Kontaktrony i magnesy uzywao sie w poprzedniej epoce. Teraz uzywa sie mikrowylacznikow dostepnych w kazdym sklepie z czesciami elektronicznymi . Kosztuja 2-3 zeta i podlacza sie do nich 2 kabelki. Odpada pieprzenie sie z montazem kontaktronu i osobno magnesu a potem jeszcze dogladanie czy aby na pewno magnes sie nie przesunal i czy to w ogole dziala. Podstawa takiego patentu to szyfrowany dysk w calosci a nie taki ze po odpaleniu kompa prosi o haslo. Jesli tak zrobicie i go nie podacie to milicja podciagnie to pod utrudnianie sledztwa na 100%. Jezeli dysk jest w calosci zaszyfrowany to mowisz ze zwyczajnie sie popsul i nikt ci nie udowodni ze bylo inaczej a zewnetrzny pendrive z botloaderem macie dobrze schowany. Po drugie jak milicja zobaczy podejzane okablowanie to juz wiedza ze zluzy do zabezpieczenia nielegalnych danych na waszych komputerkach i jest problem. Lepiej zastosowac czujnik ruchu zakamuflowany w takim miejscu ze bedzie sie aktywowal tylko jak ktos niepowolany zblizy sie do komputera. Takiego czujnika moga nie zauwazyc a okablowanie dzwi dostrzega na 100%. To takie proste sprawy i nie ma po co ich komplikowac ! Uczcie sie myslec sami logicznie zamiast powielac jakies brednie z internetu. Kowal

[chan] po_polsku
Aug 14 13:43 [raw]

Podejrzane okablowanie = zabezpieczenie zawartości komputera przed złodziejami, w ramach realizacji wymagań RODO.

[chan] po_polsku
BM-2cX9uTshtCbunGLKok9MiFMhXmLhS4D47Y

Subject Last Count
test Aug 18 00:42 15
Policja zatrzymała Polly Pocketa, brylującego w mediach włamywacza Aug 18 00:15 6
Test DNA na ojcostwo. Brak zaufania, czy rozsądek? Aug 17 21:13 3
Podrzucili prezydentowi Czech dziecięce porno Aug 17 19:59 3
USA: Katoliccy księża kręcili dziecięcą pornografię w kościelnych budynkach Aug 17 19:54 3
Pedofilsko-prawne paradoksy Aug 17 19:54 3
Im mniej anonimowości w internecie, tym lepiej Aug 17 19:54 2
Pedofilia – histeria? Aug 17 19:54 3
Pedofil obmacywał dziewczynkę na Rynku w biały dzień Aug 17 15:13 1
Folksdojcz broni ruskiej zielonej kurewki Aug 17 14:32 1
młodzian w skórę odzian Aug 17 14:14 1
Polskie służby mają czym śledzić. "Wszystko jest do odszukania" Aug 17 12:57 3
wpływ seksu Aug 17 12:48 2
lewacka "logika" Aug 17 12:08 1
Facebook rozpozna użytkowników samobójców Aug 17 11:31 1
Po wyroku Aug 17 11:30 1
Miller wymuszał na swojej ekipie śledczych by doszli do takich samych wniosków, co Rosjanie Aug 17 11:23 1
Szyfrowanie danych: oskarżeni o posiadanie pornografii dziecięcej nie korzystają z praw procesowych? Aug 17 11:23 1
10 mitów na temat Internetu Aug 17 11:15 1
JAK SKW OBCIĄGA. Aug 17 08:59 28
JEBAC KURWE POLICJE Aug 17 07:16 40
Kobieca seksualność Aug 16 21:10 1
Obcy Wam nadal Dmowski, nawet Piłsudski, Jagiełło? Aug 16 19:24 1
Ruska zielona kurewka skamle na Twitterze Aug 16 19:24 1
Pedofil z Żywca zatrzymany. Łowca Pedofilów zastawił pułapkę Aug 16 19:24 16
Powiązana z Kremlem słynna fabryka trolli Aug 16 19:24 1
Putinowska zielona kurewka wyrzucona z obszaru UE Aug 16 19:24 23
Sprzątanie krajobrazu stolicy z ruskich śmieci Aug 16 19:21 1
Wykończymy tych Polaków na dobre! Aug 15 18:25 1
Życzenia Ambasady USA dla polskich żołnierzy Aug 15 18:24 1
Napisała na Twitterze Ambasada USA w Warszawie Aug 15 16:39 1
Dzielny człowiek samotnie rzucił wyzwanie sowieckiemu imperium zła Aug 15 16:39 1
Pedały z PiS dały bez masła dupy stalinowskim dziadkom z PKW Aug 15 16:07 1
Udział amerykańskich żołnierzy w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego Aug 15 16:04 1
Putin musi szykować nową obrończynię konstytucji Aug 15 13:06 1
Jak kończą dupolizy Pekinu i Kremla Aug 15 07:45 1
GÓWNOJADY Aug 14 20:59 3
Siedemnastoletnia cichodajka daje mi dupy Aug 14 16:59 5
Z bolszewikami jest jak z opętanymi Aug 14 13:56 1
Strona internetowa ujawni torrenty, które pobrałeś Aug 14 13:45 2
Wielkie sprzątanie Internetu w Chinach Aug 14 13:45 2
Kilka kropel Rohypnolu - i można się bawić! Aug 14 13:45 2
Jak zabezpieczyć komputer przed milicją Aug 14 13:43 17
celowe obniżenie poziomu Aug 14 12:57 2
To ja, Ciekawyy! Hihihihi! Aug 14 12:11 1
Windows 10 (chyba PRISM edition) - warte przemyślenia Aug 14 12:11 1
niektóre sposoby myslenia i zasady pomyslów Aug 14 12:11 1
komunistyczna władza Aug 14 12:11 1
LOG Aug 14 12:11 1
WYGRYWACZ PIĄTKOWY Aug 14 12:11 1
sa dwie kwestie Aug 14 12:11 1
Ześlij nam mądrość swoich nauk! Aug 14 12:11 1
Facebook …. nie uwierzysz, co oni o nas wiedzą !!! Aug 14 12:11 1
czesc chlopaki Aug 14 12:11 1
FBI rzekomo złamało 30-znakowe hasło do ukrytego wolumenu TrueCrypta Aug 14 12:11 1
Mnie zawsze fascynowalo to Aug 14 12:11 1
Renowacja Cebulki, czyli jak psy kupiły nieużywane forum. Aug 14 12:10 1
Czy warto? Aug 14 12:10 1
Czy da się zwiększyć ilość iteracji? Aug 14 12:10 1
kurwa Aug 14 12:10 1
Zrezygnowali ze ścigania pedofila, by nie ujawniać technik śledczych Aug 14 11:44 1
Użytkownicy poszukiwali Aug 14 11:33 1
Mogli biegać po mieście z podsłuchami, agentami i prowokatorami Aug 13 15:33 1
Wykorzystanie systemu PESEL w pracy operacyjnej tajnych służb Aug 12 20:26 1
Jak wielką rolę miały dla III RP zamknięte archiwa wojskowe Aug 12 12:09 1
Wyzwiska i kopanie uczestników 100. miesięcznicy. Aug 12 06:55 1
Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego Aug 12 06:53 1
Kalifornijski sąd skazał koncern Monsanto Aug 12 00:05 4
W rosyjskich aresztach i więzieniach znajduje się 71 obywateli Ukrainy Aug 11 20:20 1
Dolar zruwna się ze złotówka Aug 11 18:54 5
LOOGIEPRESS Aug 11 15:12 1
"Bracia-Słowianie" Aug 11 13:33 1
Bit Minion Remailer + Bitmessage Relay Overlay Aug 11 12:06 7
katolicyzm jest lepszy od „rodzimowierczego szamanizmu” Aug 11 08:21 2
Francja: pedofil z Afryki: W Sudanie całowanie chłopców w genitalia to nic złego Aug 10 22:11 1
O putinowskiej zielonej kurewce z Gdańska i dziwce ze WSI, Komorowskim. Aug 10 16:47 1
Andrzej Duda, ruska kurwa udająca prezydenta Polski zaśmieca Marynarkę starym złomem Aug 10 15:26 1
Jest decyzja sądu ws. ekstradycji twórcy portalu Megaupload Aug 10 14:48 18
Wielka Brytania zadowolona z działań USA Aug 10 12:02 1
Możemy ponad wszelką wątpliwość stwierdzić, że w lewym skrzydle nastąpiła eksplozja Aug 10 12:01 1
Kolejne sankcje na Rosję Aug 10 12:01 1
"Bracia-Słowianie" w praktyce Aug 9 20:28 1
BMR + BRO = Bit Minion Remailer + Bitmessage Relay Overlay Aug 9 18:04 1
Udająca prezydenta Polski ruska dziwka Andrzej Duda instaluje kolejną marionetkę WSI Aug 9 16:14 1
Biała kobieta urodziła czarne dziecko Aug 9 14:17 5
Nauczyciel z podstawówki molestował uczennice. Ofiarą pięć dziewczynek Aug 9 14:15 2
Luki zabezpieczeń w aplikacji WhatsApp – hakerzy mieli dostęp do rozmów użytkowników Aug 9 13:21 1
Osobie odpowiadającej za cyberbezpieczeństwo w UE nie udało się włączyć Linuxa. Aug 9 13:20 1
Udająca prezydenta Polski ruska dziwka Andrzej Duda zaprasza zdrajców z WSI na Święto Wojska Polskiego Aug 9 11:17 1
Sprawa samobójczej śmierci 14-letniej Pauliny 23.10.2014 Aug 9 10:57 1
Ubuntu jest taki fajny i wygodny Aug 8 16:37 3
Bo platforma QubesOS jest taaaaka bezpieczna Aug 8 15:05 5
Sowieckie adwokacie kurewki zaczynają fikać Aug 8 14:24 1
Ściąganie z Internetu. Kto może zapukać do drzwi? Aug 8 11:56 1
Kolejne ofiary Putina Aug 8 10:50 1
Rosja ukrywa katastrofę, którą wywołała w Donbasie Aug 8 10:50 1
Zielonym ludzikom zostały tylko czarne koty Aug 8 10:50 1
Problem z PyBitmessage-0.6.3.2 Aug 8 10:44 6
System rozpoznawania twarzy oparty o sztuczną inteligencję Aug 8 09:56 7
Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa podpisana przez Prezydenta Aug 8 09:52 1